امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

یاوران شورا واسطه رفع مشکلات و نارسایی هایی محله های شهری هستند

یاوران شورا واسطه رفع مشکلات و نارسایی هایی محله های شهری هستند
محمدتقی تذروی رییس کمیته مرکزی یاوران شورا با اعلام اینکه در حال حاضر 800 شورا یار در 170 محله شیراز فعالیت دارند اظهار داشت: یاوران شورا می توانند در شناسایی آسیب های اجتماعی محلات و کمک در کاهش و رفع آنها نقش مؤثری ایفا کنند.
رییس کمیته مرکزی یاوران شورای اسلامی شهر شیراز:
یاوران شورا واسطه رفع مشکلات و نارسایی هایی محله های شهری هستند
800  شورا یار در 170 محله شیراز فعالیت می کنند


ریییس کمیته مرکزی یاوران شورای اسلامی شهر با اشاره به انجام انتخابات یاوران شورا در محلات مختلف شیراز گفت: یاوران شورا واسطه رفع مشکلات و نارسایی های محله های شهری هستند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، محمدتقی تذروی اظهار داشت: به فرموده امام (ره)  امور مردم باید به دست خود مردم اداره شود و انجمن های محلی یاوران شورا نیز مصداق بارز همین امر است.  وی افزود:  در حال حاضر 800 شورا یار در 170 محله شیراز فعالیت می کنند که هر یک از آنها می توانند حلقه واسط بین مردم محلات و مسؤولین شهری باشند.
تذروی خاطرنشان ساخت: بر اساس بندهای 6 و 7 ماده 71 قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی شهر و به استناد مصوبه سیزدهم مرداد سال 79 یعنی زمان اولین دوره شورا، تشکیل انجمن‌های محلی از وظایف شورای اسلامی شهر است که در همین راستا در شیراز از آغاز به کار شورا تا کنون این انجمن‌های محلی در قالب یاوران شورا تشکیل شده و فعال می باشند.
رییس کمیته مرکزی یاوران شورای اسلامی شهر شیراز شناسایی مشکلات، نارسایی ها و نیازهای محلات و ارائه طرح و پیشنهاد به شورا جهت رفع آنها، تهیه و تدوین آمار و اطلاعات ضروری محلات و جمع‌بندی خواسته‌های مردم در راستای پیشبرد سریع آنها همچنین برنامه ریزی جهت ارائه هدفمند آموزش های شهروندی را از جمله وظایف یاوران شورا برشمرد.
تذروی با بیان این مطلب که یاوران شورا می توانند در شناسایی آسیب های اجتماعی محلات و کمک در کاهش و رفع آنها نقش مؤثری ایفا کنند، تأکید کرد: تا کنون دستگاه ها و نهادهای بسیاری تقاضای ارتباط نزدیک و مستمر با یاوران شورا و به کار گیری این بازوهای توانمند در زمینه آگاهی بخشی به شهروندان داشته اند که خود نشان از موفقیت این نهاد مردمی در زمینه مدیریت بهینه شهری دارد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما