امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

هویت ایرانی- اسلامی باید به معماری شهری ما برگردد

هویت ایرانی- اسلامی باید به معماری شهری ما برگردد
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر اثرگذاری نحوه ساختمان سازی در شهرها بر حفظ و نمایش فرهنگ و اصالت آن شهر و تمدن مردمانش، اظهار داشت: باید یادگارهایی برای آیندگان ساخته شود که از نظر فرهنگی به آن افتخار کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر در مراسم پیش همایش ملی شهرسازی و معماری:
هویت ایرانی- اسلامی باید به معماری شهری ما برگردد


رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کارشناسان معماری باید تلاش کنند هویت فرهنگی ایرانی- اسلامی به معماری شهری بازگردد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، غلام مهدی حقدل در آیین پیش همایش ملی شهرسازی و معماری ایرانی اسلامی با تأکید بر اثرگذاری نحوه ساختمان سازی در شهرها بر حفظ و نمایش فرهنگ و اصالت آن شهر و تمدن مردمانش، اظهار داشت: باید یادگارهایی برای آیندگان ساخته شود که از نظر فرهنگی به آن افتخار کنند.
وی مسکن را محل آرامش جسم و روح افراد و یکی از عنصرهای مهم شکل دهنده شهر دانست و خاطرنشان ساخت: کارشناسان معماری باید هویت فرهنگی ایرانی اسلامی را به شهرها بازگردانند.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز  گفت: آغاز بی‌هویتی فرهنگی از دوران قاجار بود و تا دوران پهلوی ادامه داشت که آسیب های جدی به سیمای بصری شهرهای ما وارد کرد اما امروز به یمن انقلاب، اقدامات فرهنگی خوبی آغاز شده است.
حقدل با اشاره به پیشینه فرهنگ و تمدن شهر شیراز همچنین وجود آثار و جاذبه های فراوان مذهبی متعلق به دوره های مختلف تاریخی اسلامی، شهر شیراز را پایگاه مناسبی برای برگزاری اینگونه همایش ها و سمینارها دانست و گفت: باید آثار اینگونه همایش‌ها که محور آن فرهنگی است، در شیراز دیده شود.
بر اساس این گزارش، نخستین همایش ملی معماری و شهرسازی 28 و 29 بهمن ماه در شیراز برگزار می شود.

۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما