امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

همايش بین المللی گردشگري مذهبي در شيراز برگزار می شود

 همايش بین المللی گردشگري مذهبي در شيراز  برگزار می شود
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که نگاه آيت‌الله ايماني به عنوان نماینده ولی فقیه در استان به مبحث گردشگری، بسترساز فضايی مناسب برای توسعه اين حوزه است، اعلام کرد: شورای اسلامی شهر شيراز شهرداری را مكلف به برگزاری همايش بین المللی گردشگری مذهبی در سال 95 كرده است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز:
همايش بین المللی گردشگري مذهبي در شيراز  برگزار می شود


نائب رئيس شوراي اسلامي شيراز گفت: همايش بين‌المللي گردشگري مذهبي سال آینده توسط شهرداري شيراز برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس طالبان در جلسه ديدار متوليان برقراري خط پروازي شيراز به نجف با نماينده ولي فقيه در فارس، گفت: شوراي اسلامي شهر شيراز شهرداري را مكلف به برگزاري همايش بین المللی گردشگري مذهبي در سال 95 كرده است.
وی با اعلام این مطلب که تعيين زمان دقیق برگزاري همايش بين‌المللي گردشگري مذهبي بر عهده كارگروه گردشگري استان است اظهار داشت: در اين همايش از شهرداران شهرهاي نجف، كربلا، سامره و كاظمين و افراد تاثيرگذار اين شهرهای مذهبی دعوت به عمل می آید تا در خصوص مسایل و برنامه های مذهبی که می تواند فصل مشترک این شهرها با یکدیگر باشد، هم اندیشی و همکاری صورت گیرد. مهندس طالبان خاطرنشان ساخت: بر خلاف عقیده برخی افراد که همایش ها را ریخت و پاش مالی و صرف هزینه بدون نتیجه مطلوب می دانند، ما معتقدیم با توجه به جایگاه شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و اهمیت موضوع گردشگری مذهبی و تقویت زیرساخت های مربوطه، باید برای برگزاری چنین همایش هایی هزینه کرد.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تأگید بر اهمیت نگاه آيت‌الله ايماني به عنوان نماینده ولی فقیه در استان به مبحث گردشگري که بسترساز فضايي مناسب براي توسعه اين حوزه است، اظهار داشت: شوراها تنها مي‌توانند براي شهرداري‌ها تكليف مشخص كنند،اما براي حصول نتيجه در حوزه گردشگري که در حال حاضر حداقل 17 دستگاه و سازمان در اين عرصه فعال هستند، مجموعه استانداري بايد زمينه را براي فعال شدن ساير دستگاه‌ها فراهم كند.
مهندس طالبان برنامه ریزی یکپارچه و حرکت منسجم متولیان دولتی و مراکز خصوصی برای جذب گردشگر را مهم ترین گام در راستای توسعه گردشگری شهر شیراز دانست و گفت: امروز به هر يك از دفاتر گردشگري برويم شاهد وجود تورهاي متعدد برای سفر به تمام شهرهاي كشور و جهان هستيم اما در موضوع ورود و جذب گردشگر هنوز فعاليت‌ها به گستردگي و انسجام لازم نرسيده است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز، داير شدن پرواز مستقیم شيراز - نجف را بسترساز ورود گردشگر در حوزه‌هاي مختلف مذهبي، پزشكي و تجاري دانست و تاكيد كرد: ما گمان مي‌كنيم چون خودمان ظرفيت‌هاي شيراز را مي‌شناسيم، بنابراين همه از اين ظرفيت‌ها اطلاع‌دارند، حال آنكه بايد براي شناساندن داشته هایمان بیش از این تلاش كنيم.

۱۳۹۴/۱۱/۰۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما