امروز: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ساماندهی کمربندی جدید شیراز نیازمند اهتمام مسؤولان است

ساماندهی کمربندی جدید شیراز نیازمند اهتمام مسؤولان است
مهندس طالبان، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با مصوبه شورا مبنی بر واگذاری کمربندی به شهرداری، کمربندی فعلی دیگر یک محور شهری محسوب می‌شود و مسؤولان باید برای احداث کمربندی جدید و ایمن با همکاری و همدلی اقدام کنند.
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
ساماندهی کمربندی جدید شیراز نیازمند اهتمام مسؤولان است

اختصاصی خبرگزاری فارس- نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با مصوبه شورا مبنی بر واگذاری کمربندی به شهرداری، کمربندی فعلی دیگر یک محور شهری محسوب می‌شود و مسؤولان باید برای احداث کمربندی جدید و ایمن با همکاری و همدلی اقدام کنند.
محمودرضا طالبان اظهار داشت: بحث کمربندی‌ها از قدیم بین شهرداری‌ها و ادارات راه وجود داشته و محل اختلاف بوده و در کمربندی قدیم شیراز به‌نوعی حدود 18 کیلومتر آن در محدوده قانونی شهر قرارگرفته و شهرک‌هایی پیرامون شهر ایجادشده که سکنه دارد و به این سبب در عمل کمربندی هم نقش یک خیابان شهری را ایفا می‌کند و هم به‌عنوان یک جاده مطرح بوده است.
وی افزود: کمربندی فعلی شیراز یکی از پر تلفات‌ترین معابر کشور است به سبب آن‌که مردمی که ساکن پیرامون کمربندی هستند با ذهنیت رانندگی در شهر وارد این معابر می‌شوند و رانندگان جاده و بیابانی با ذهنیت ادامه دادن جاده از آن تردد می‌کنند.
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: ذهنیت رانندگی و عبور از خیابان در داخل شهر و ذهنیت تردد در جاده متفاوت هستند و تداخل‌هایی که در این دو ذهنیت پیش می‌آید تلفات زیادی را در این محور ایجاد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: تعبیر شورا در مصوبه واگذاری کمربندی به شهرداری این بود که شهرداری  این محور را تحویل بگیرد که نتیجه نخست آن تأکید بر این امر بود که کمربندی فعلی یک معبر شهری است و الزامات شهری برای این محور باید دنبال شود یعنی شهرداری اعتبار بگذارد، نسبت به ایمن‌سازی اقدام کند و این مسائل را در بودجه ببیند و اقدامات لازم را انجام دهد و بحث دوم این‌که به وزارت راه این پیام را بدهیم که وزارت راه پیگیر احداث کمربندی جدید باشد.
طالبان بیان کرد: بلوار رحمت زمانی خیابان دور شهر و این محور فعلی هم در آن مقطع واقعاً کمربندی بوده اما با احداث سکونتگاه‌های پیرامونی، کمربندی فعلی به یک معبر شهری بدل شده و شورا با مصوبه خود این مهم را امضا کرد. وی ابراز داشت: شورای شهر با مصوبه واگذاری کمربندی به شهرداری، مطالبه جدی خود را مبنی بر احداث کمربندی جدید شیراز به وزارت راه اعلام کرد.
طالبان افزود: ما در این زمینه از استاندار فارس، معاون امور عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی درخواست می‌کنیم به جد پیگیر احداث کمربندی جدید شهر شیراز باشند.
این عضو شورا عنوان کرد: شورای شهر در افق کاری خود این را دیده که کمربندی فعلی دیگر محوری شهری است و مسئولان استان باید در افق برنامه‌های خود احداث کمربندی جدید شیراز ببینند که بتوانیم ترددهای بیابانی را از کمربندی جدید‌الاحداث عبور دهیم و محور فعلی (کمربندی قدیم) به‌عنوان یک اتوبان شهری در خدمت مردم شهر شیراز باشد.

۱۳۹۴/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما