امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شیراز در زمینه گردشگری دارای مزیت های ویژه ای است

شیراز در زمینه گردشگری دارای مزیت های ویژه ای است
معاون عمرانی فرماندار شیراز در یکصد و چهلمین جلسه شورای شهر اظهار داشت: هر سکونتگاه جمعیتی برای رشد نیازمند پتانسیل‌هایی در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری است که از این منظر شیراز در زمینه گردشگری دارای مزیت های ویژه ای است.
معاون فنی و عمرانی فرماندار شیراز:
شیراز در زمینه گردشگری دارای مزیت های ویژه ای است
باغ های قصردشت به عنوان ریه های شیراز می توانند گردشگر جذب کنند


معاون عمرانی فرماندار شیراز در یکصد و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر اظهار داشت: هر سکونتگاه جمعیتی برای رشد و توسعه، نیازمند پتانسیل‌هایی در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری است که از این نظر شیراز درزمینه گردشگری دارای مزیت های ویژه ای است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، فرهاد امیدوار با بیان این مطلب که شرایط ژئومورفولوژیک و ناهمواری‌های شیراز به گونه ایست که مناسب احداث صنایع و کارخانه های بزرگ صنعتی نیست و افزایش صنایع موجب آلایندگی شدید هوای شیراز می شود؛ این در حالیست که یکی از معیارهای گردشگری شهر شیراز، هوای پاک و مطبوع آن است که به واسطه وجود باغات و فضای سبز فراوان است.
وی افزود: در حال حاضر نبود آلایندگی به عنوان یکی از ظرفیت های موجود شیراز موجب شده است تأکید بر صنعت در این شهر چندان منطقی نباشد؛ حال آنکه باغ‌های قصر دشت به‌عنوان ریه های سبز شهر شیراز می‌توانند جاذبه ای برای جذب گردشگر باشد.
امیدوار خاطرنشان ساخت: شیراز نیازمند برنامه‌ریزی ویژه خود است و در حال حاضر که خشکسالی های اخیر، مهاجرت بی‌رویه، حاشیه‌نشینی و اسکان در سکونت‌گاه‌های غیررسمی را رقم‌زده است، ساماندهی شهر مستلزم برنامه‌ریزی‌های جدی است.
معاون عمرانی فرماندار شیراز تأکید کرد: شورا باید توجه بیشتری به مسائل حاشیه شهر داشته باشد هرچند که مداخله در این حوزه‌ها بسیار حساس است اما در آینده این حاشیه‌ها بر مرکز تأثیر می‌گذارند و هرگونه مبحث اجتماعی و آسیب‌های ناشی از آن، تأثیر مستقیمی بر کل شیراز خواهد داشت. فرهادی توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل و گسترش حمل‌ونقل پاک را یک ضرورت دانست و گفت با توج به جایگاه شیراز در عرصه گردشگری مناسب تر است در برنامه‌ریزی‌های شهری به جای احداث زیرگذر و روگذرها تمرکز را بر ساخت کمربندی و بزرگراه بگذاریم و حمل‌ونقل عمومی مبتنی بر رویکرد انسان‌محورانه را گسترش دهیم.
در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خواستار بررسی غیرسخت‌گیرانه مصوبات شورا توسط فرمانداری شد و افزود: همدلی و همراهی فرماندار شیراز در دوره اخیر رشد پروژه‌ها و تسریع خدمات به مردم را در پی داشته است.

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما