امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: شوراها دستاورد انقلاب اسلامی هستند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز: شوراها دستاورد انقلاب اسلامی هستند
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و چهل و یکمین صحن علنی این شورا اظهار داشت: گسترده ترین شبکه مدیریتی کشور در اختیار شوراهاست که دستاورد انقلاب اسلامی هستند و در کلان شهرها نقشی کاملا استثنایی ایفا کرده اند.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز:
شوراها دستاورد انقلاب اسلامی هستند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و چهل و یکمین صحن علنی این شورا اظهار داشت: شوراها دستاورد انقلاب اسلامی هستند که در کلان شهرها نقشی کاملا استثنایی ایفا کرده اند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس غلام مهدی حقدل با بیان این مطلب که شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد مردم سالاری دینی در جامعه هستند گفت: مهمترین بعد انقلاب اسلامی مردم سالاری است و اگر امروز می بینیم که عمده تصمیمات کشور با رأی مردم اتخاذ می شود به معنای آن است که نهال انقلاب اسلامی به ثمر نشسته است.
وی افزود: امروز که به برکت خون شهدا، نعمت رأی دادن، انتخاب کردن و انتخاب شدن در جمهوری اسلامی نهادینه شده است، گسترده ترین شبکه مدیریتی کشور در اختیار شوراهاست که نمود عینی انتخابات مردمی تلقی می شوند.
مهندس حقدل با اشاره به نقش و جایگاه شوراها خاطرنشان ساخت: 16 سال پیش شهرداری ها وضعیت قابل قبولی نداشتند اما با درایت، تلاش، همت و تدبیر شوراها وضع شهرها به کلی دگرگون شد؛ تا آنجا که با نگاهی کلی به سال های گذشته می توان روند توسعه و پیشرفت شهرها را در زمینه های مختلف عمرانی، شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک و .... مشاهده کرد.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که امروز بودجه شهرداری به واسطه حضور، تلاش و مطالبه شورا به رقم های چند هزار میلیارد تومانی رسیده است، گفت: مسایل فرهنگی- اجتماعی تا پیش از تشکیل شوراها در شهرداری جایگاه قابل توجهی نداشتند اما امروز زویکرد شورا  و شهرداری به مسایل شهری فرهنگی است که راه اندازی فرهنگسراهای متعدد عمومی و تخصصی، خانه های عترت و قرآن، خانه های محلات و تقویت کانون های فرهنگی مساجد، نمود بارز این توانمندی هاست.

۱۳۹۴/۱۱/۱۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما