امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مشارکت شهرداری در ساخت مجموعه فرهنگی در جوار اروند‌رود به تصویب شورا رسید

 مشارکت شهرداری در ساخت مجموعه فرهنگی در جوار اروند‌رود به تصویب شورا رسید
با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و چهل و دومین جلسه علنی، شهرداری شیراز در احداث مجموعه فرهنگی زائرسرا و مسجد در منطقه جنگی اروند رود مشارکت می کند.
در یکصد و چهل و دومین جلسه شورای شهر شیراز تصویب شد
مشارکت شهرداری در ساخت مجموعه فرهنگی در جوار اروند‌رود

شورای اسلامی شهر شیراز به کلیات طرح  مشارکت شهرداری شیراز در ساخت مجموعه بزرگ فرهنگی و زائرسرا در جوار اروندرود رأی داد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، در حال حاضر در منطقه عملیاتی موردنظر، حسینیه‌ای احداث و دیواری کشیده شده و سر‌دربی با عنوان دروازه قرآن شیراز در آنجا استقرار یافته اما هدف از اجرای این طرح، احداث زائر سرا برای اسکان خانوادگی همچنین ایجاد محل مناسب تربیتی برای اوقات فراغت جوانان و مشتاقان زیارت شهدا در مناطق جنگی است.
بر اساس مصوبه شورا در یکصد و چهل و دومین جلسه، این زائر ‌سرا با زیربنای یک‌هزار و 500 متر همراه با مسجدی به مساحت یک‌هزار و 700 مترمربع احداث خواهد شد که زمین را سپاه تأمین می‌کند و طراحی و ساخت بر عهده شهرداری خواهد بود.
در حاشیه تصویب این مصوبه اعضای شورا در خصوص ماده 56 شهرداری‌ها و تبصره ذیل ماده 68 که اذعان می دارد، شهرداری‌ها در خارج از حوزه و محدوده شهر نمی‌توانند هیچ عملیات، پروژه یا هزینه‌کردی داشته باشند، بحث کردند و مقرر شد با توجه به ضرورت موضوع و لزوم وجود محل مناسب برای اسکان زائرین شهدا، راه کار قانونی برای هزینه کرد این طرح اندیشیده شود.

۱۳۹۴/۱۱/۲۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما