امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

فرمانداری در نجات مردم از معضل کمربندی کمک کند

فرمانداری در نجات مردم از معضل کمربندی کمک کند
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به آن که شهرداری برای مردم در بحث کمربندی وارد شد، فرمانداری نیز باید به نجات شهروندان از این معضل کمک کند.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز:
فرمانداری در نجات مردم از معضل کمربندی کمک کند


اختصاصی خبرگزاری فارس- رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به آن که شهرداری برای مردم در بحث کمربندی وارد شد، فرمانداری نیز باید به نجات شهروندان از این معضل کمک کند.

رضا محمدیان اظهار داشت: 24 کیلومتر کمربندی در محدوده شهر شیراز است و دولت نیز بودجه لازم را برای بهسازی آن ندارد و حادثه‌های زیادی در این معبر اتفاق می‌افتد و شهروندان همیشه نگران و گله‌مند از این عدم رسیدگی هستند.

وی افزود: موضوع کمربندی باید تعیین تکلیف شود یا دولت باید بودجه مناسبی را از سهم نفت مردم شیراز اختصاص دهد و کمربندی را ساماندهی کرده و تقاطع‌هایی که لازم بوده را در دو طرف کمربندی که مناطق مسکونی است احداث کند که بالغ‌بر هفت یا هشت تقاطع نیاز خواهد داشت یا در صورتی‌که خود توان کافی ندارد با واگذاری کمربندی به شهرداری یا تعامل و مشارکت موافقت کند.

این عضو شورا ادامه داد: ما در طی یک سال جلساتی را با حضور شهردار شیراز، اعضای شورا، کارشناسان شهرداری و مدیرکل سابق راه و شهرسازی داشتیم به تفاهمی رسیدیم که طی دو مرحله قسمت‌هایی از کمربندی تحویل شهرداری شود و از شش تقاطع مورد نیاز سه مورد توسط شهرداری و سه مورد توسط راه و شهرسازی احداث شود و همچنین راه و شهرسازی متعهد شد کل این 24 کیلومتر را از نظر آسفالت ترمیم کند و تحویل شهرداری دهد و مسائل حقوقی بستر کمربندی و رفوژ بر عهده راه و شهرسازی و مسائل حقوقی حریم کمربندی در دو طرف، بر عهده شهرداری باشد.

محمدیان تصریح کرد: به نوعی این تفاهم‌نامه کمک مردم شیراز به دولت بود و تعاملی بین شهرداری و دولت شکل‌ گرفته که این معضل کمربندی در دو سه سال آتی حل شود که در این راستا انتظار داریم فرمانداری با این نگرش که منافع مردم محقق شود به اجرای این کار کمک کند و توجه داشته باشد که شهرداری به خاطر مردم و در راستای سال همدلی دولت و ملت، در کاری وارد می‌شود که وظیفه ذاتی آن نیست.
وی یادآور شد: ما پیگیری معاونان جدید فرمانداری را امری مثبت می‌دانیم اما انتظار داریم مصوبات را با دقت در پیشینه و سابقه مطالعه و بررسی کنند ضمن این‌که معاونان فرمانداری هم اختیار دارند و هم دعوت می‌شوند که در تمام جلسات شورا و کمیسیون‌ها شرکت کنند چراکه دستور کار کمیسیون‌ها و صحن شورا به اطلاع مجموعه فرمانداری می‌رسد اما اگر حضور نداشته باشند و بعد بگویند صبر شود تا ما حضور پیدا کنیم نوعی توهین به‌وقت مردم شهر است.
۱۳۹۴/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما