امروز: شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

فرمانداری پیشینه مصوبه کمربندی شیراز را در نظر بگیرد

فرمانداری پیشینه مصوبه کمربندی شیراز را در نظر بگیرد
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در مورد اعتراض فرمانداری به مصوبه واگذاری بخشی از کمربندی به شهرداری گفت: فرمانداری پیشینه و مفاد این مصوبه را در نظر بگیرد.
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل شورای شهر شیراز:
فرمانداری پیشینه مصوبه کمربندی را در نظر بگیرداختصاصی خبرگزاری فارس- رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در مورد اعتراض فرمانداری به مصوبه واگذاری بخشی از کمربندی به شهرداری گفت: فرمانداری پیشینه و مفاد این مصوبه را در نظر بگیرد.

 احمدرضا نقیب زاده
اظهار داشت: فرمانداری شیراز در رد مصوبه شورا مواردی را مطرح کرده و شورای شهر نیز استدلال‌هایی قانونی برای این مصوبه داشت.

وی افزود: نخست این‌که ما در مصوبه شورا اشاره‌ کرده‌ایم که قسمتی از کمربندی که مطابق طرح ساختار راهبردی در محدوده قانونی شهر واقع‌ شده موضوع انتقال مدیریت بوده و زمانی که معبر یا جاده‌ای در محدوده قانونی شهر قرار می‌گیرد دیگر به‌عنوان جاده محسوب نمی‌شود و از قوانین و ضوابط مربوطه تبعیت نمی‌کند.

این عضو شورا ادامه داد: در قوانین مربوط به کمربندی‌ها ذکر شده که هیچ‌گونه اجازه ساخت‌وساز در اطراف آنها داده نمی‌شود و زمانی که قسمتی از کمربندی شیراز مطابق طرح تفصیلی در داخل محدوده قانونی قرار گرفته و اطراف آن با رعایت حرائم اجازه ساخت‌وساز داده می‌شود نمی‌توان به آن عنوان کمربندی را اطلاق کرد و اگر مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی مغایرت قانونی داشت ابلاغ نمی‌شد اما از آنجا که طرح ساختار راهبردی به تائید شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده که مرجعی قانونی صلاحیت‌دار است و ضوابط مربوط به ساخت‌وساز اطراف آن به شهرداری ابلاغ‌ شده دیگر آن شرایط و عملکرد کمربندی برای این قسمت‌های شبکه قابل‌ تصور نخواهد بود.

نقیب‌زاده خاطرنشان کرد: نکته دیگر که باید در مورد این مصوبه دقت می‌شد این بود که مصوبه شورای شهر بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان بود و در حقیقت با طی یک سری مراحل و بر اساس توافقات بین شهرداری شیراز و راه و شهرسازی محقق شده بود.

وی افزود: ما این‌طور تلقی می‌کنیم که فرمانداری در بحث توسعه شهر حسن نیت و روحیه همکاری دارد اما نیاز بود سوابق موضوع را بیشتر بررسی می‌کردند.

رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورا متذکر شد: ما در شورا با توجه به اعتراض فرمانداری، یک تبصره را به مصوبه پیشین الحاق و اصلاحیه را با یک تبصره الحاقی اعمال کردیم و امید داریم با این شرایط فرمانداری محترم نیز با توجه به این‌که مصوبه شورا در راستای حفظ جان شهروندان در نقاط پرحادثه کمربندی شیراز به‌ویژه در قسمت جنوبی و موضوع ایمن‌سازی این معبر است، وجود ایراد قانونی را دیگر مطرح نکند.
۱۳۹۴/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما