امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورا و شهرداری با همکاری مردم درآمدهای پایدار را برای توسعه شهرها پیش بینی کنند

شورا و شهرداری با همکاری مردم درآمدهای پایدار را برای توسعه شهرها پیش بینی کنند
عضو شورای اسلامی شهر مشهد در یکصد و چهل و پنجمین جلسه علنی شورای شهر شیراز گفت: با توجه به پیشرفت و توسعه عمرانی- فرهنگی- خدماتی شهر شیراز در سال های اخیر همچنین ظرفیت های بکر این شهر در زمینه گردشگری فرصت های مناسبی برای تحقق درآمدهای پایدار در شیراز  وجود دارد.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد در صحن علنی شورای شهر شیراز:
شوراها و شهرداری ها با همکاری مردم درآمدهای پایدار را برای توسعه شهرها پیش بینی کنند


عضو شورای اسلامی شهر مشهد که میهمان یکصد و چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز بود گفت: شوراها باید با کمک شهرداری درآمدهای پایداری برای توسعه شهرها پیش بینی و با همکاری مردم آن را محقق کنند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر موحدی با اشاره به تدوین لایحه درآمدهای پایدار در شورای شهر مشهد و بررسی کارشناسی آن اظهار داشت: امروزه به دلیل عدم سیاست گذاری صحیح در حوزه روستاها و برنامه ریزی بلند مدت برای مهاجرت روستاییان به شهر، در کلان شهرها با پدیده انتحار شهری مواجهیم که مهم ترین شاخصه آن کسری بودجه مربوط به اداره شهر است که آسیب های جدی به دنبال دارد. وی تنها راه برون رفت از کسری درآمد برای توسعه شهرها را ایجاد راه های درآمد پایدار بر اساس ماده 174 برنامه توسعه پنجم دانست و گفت: با توجه به پیشرفت و توسعه چشمگیر عمرانی- فرهنگی- خدماتی شهر شیراز طی سال های اخیر همچنین ظرفیت های بکر این شهر در زمینه گردشگری مذهبی- فرهنگی و طبیعی، فرصت های مناسبی برای پیش بینی و تحقق این نوع از درآمدها در شیراز  وجود دارد.
بر اساس این گزارش، مهندس حقدل رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه با بیان این مطلب که دو شهر مشهد و شیراز به واسطه وجود دو حرم مطهر علی بن موسی (ع) و احمدبن موسی (ع) اشتراکات بسیاری در زمینه های گردشگر پذیری دارند، خواستار همکاری بیشتر این دو شهر در زمینه بهره برداری از لایحه درآمدهای پایدار و برنامه ریزی های شهری شد.

۱۳۹۴/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما