امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

در سال جدید پروژه های بزرگی برای شیراز تعریف می شود

در سال جدید پروژه های بزرگی برای شیراز تعریف می شود
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز در نشست خبری تشریح بودجه سال 95 شهرداری گفت: عمران رویکرد این است که از مجموع پروژه‌های در دست اجرا موارد بزرگ و شاخص را به اتمام برسانیم و در سال جدید پروژه‌های بزرگ جدید را تعریف کنیم.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز:
در سال جدید پروژه های بزرگی برای شیراز تعریف می شود

خبرگزاری فارس- رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز از اجرای 100 پروژه عمرانی فرهنگی در این شهر خبر داد.
رضا محمدیان بعد از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران گفت: این‌که 85 درصد بودجه مصوب سال 95 عمرانی است به معنای اختصاص آن به ساخت و ساز نیست، بلکه کل ردیف‌های غیر جاری از قبیل خرید اتوبوس و آموزش هم عمرانی است.
وی افزود: مبلغ پروژه‌های صرفاً عمرانی یک‌هزار و 50 میلیارد تومان شامل پروژه‌های مناطق و سطح شهر است.
این عضو شورا ادامه داد: در کمیسیون عمران رویکرد این است که از مجموع پروژه‌های در دست اجرا موارد بزرگ و شاخص را به اتمام برسانیم و در سال جدید پروژه‌های بزرگ جدید را تعریف کنیم.
محمدیان اضافه کرد: در سال آینده اتمام فاز دوم کوهسار مهدی، پل ایمان به چمران تا بازگشایی کوچه 94 قصردشت، احداث بلوار مولوی، 35 متری طلاییه، تکمیل 45 متری سعدی تا خرامه، تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر، تقاطع ساحلی - سرداران، هفت تن -دلگشا، دوربرگردان میرزای شیرازی، بوستان انتظار، پارک نهر اعظم، فاز نخست پارک برف‌فروشان و محوطه‌سازی نهر اعظم و پارک دلتای نهر اعظم، پارک حسینی الهاشمی و فازهای ابتدایی پارک مادر مدنظر است.
وی خاطرنشان کرد: خرید و راه‌اندازی کارخانه جدید آسفالت با فناوری روز دنیا در سال 95 مدنظر است تا سیستم آسفالت شیراز به فناوری روز دنیا مجهز شده و عمر آسفالت افزایش یابد که این کار در راستای صرفه‌جویی بودجه است.
این مسئول تصریح کرد: فاز نخست احداث ساختمان جدید شهرداری با 20 هزار مترمربع مساحت تا سال 96 پایان می‌یابد و باید تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر - مطهری، زیرگذر گلستان، پل تقاطع علی ابن حمزه، مجتمع آموزشی شهرداری، تقاطع جوادیه، تقاطع سه‌راه کوهسار، تقاطع جام‌جم و ... به اتمام برسد که پروژه‌های جدید اعم از توسعه فضای ایجاد شده در بام شیراز و مسائل مورد نیاز برای تکمیل رینگ‌های ترافیکی پیش‌بینی و آغاز شود تا بتوان در سال 96 موارد جدیدی را کلید زد.
محمدیان تصریح کرد: پیاده‌روسازی‌ها، توسعه شبکه‌ها، کانیوا، تکمیل پارک‌های محله‌ای، ترمیم پارک‌های محله‌ای، نصب المان‌ها، توسعه مبلمان شهری و تکمیل پیاده‌روسازی در بودجه عمرانی مناطق پیش‌بینی‌شده است و همچنین برخی معابر به پیاده‌رو تبدیل می‌شود.
وی ادامه داد: در کمیسیون فرهنگی 24 سرتیتر باغ خانواده، کتابخانه سرای محلات و زمین چمن مصنوعی با سقف 83 میلیارد تعیین شده است‌ و بودجه پیش‌بینی‌شده در کارهای نرم‌افزاری تبلیغات شهری و مراسم مشابه رقم سال گذشته است.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بیش از 100 پروژه عمرانی فرهنگی در نقاط مختلف شهر در حال احداث است و اخیراً طرحی را دنبال می‌کنند که بخشی از مدیریت فضاهای فرهنگی و ورزشی به خود مردم واگذار شود.
بهسازی و ساماندهی دارالسلام، احداث زائرسرا و تکمیل تالار شهر جنب شورا نیز از موارد کمیسیون فرهنگی بود که محمدیان به سبب غیبت هاجری به آنها اشاره کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما