امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش در شیراز

اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش در شیراز
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز در جمع خبرنگاران گفت: دهکده آرامش شیراز در بخشی از باغ‌های کهن قصردشت این شهر در حال اجراست و با افتتاح آن این مکان به یک فضای مفرح برای تفریح خانواده‌ها تبدیل می‌شود.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز خبر داد
اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش شیراز


خبرگزاری فارس-
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز از اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش قصردشت با اختصاص بودجه لازم خبر داد. علی راستگو عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دهکده آرامش شیراز در بخشی از باغ‌های کهن قصردشت این شهر در حال اجراست و با افتتاح آن این مکان به یک فضای مفرح برای تفریح خانواده‌ها تبدیل می‌شود که کارکرد محله‌ای، اجتماعی و مشاوره‌ای دارد و در آن خدمات مختلف شهروندی به‌ویژه به افراد کهنسال و بیمار ارائه می‌شود.
وی افزود: کمیسیون گردشگری‌، کمیسیون جدیدی است و هنوز در ادارات و دستگاه‌ها چندان در مورد این کمیسیون به باور نرسیده‌اند، اما با این‌ وجود اقدامات خوبی در این کمیسیون به ثمر رسیده است. این عضو شورا ادامه داد: از 31 میلیارد و 200 میلیون تومان بودجه ما‌، به مطالعات و تدوین طرح جامع گردشگری و برند پنج میلیارد ریال، مطالعه و اجرای زیرساخت‌های دهکده آرامش یک میلیارد تومان و برای تملک و احداث پارک مجموعه تاریخی برم‌دلک دو میلیارد و 800 میلیون تومان اختصاص یافت.
به گفته وی، مرمت و بدنه‌سازی در محوطه بناهای تاریخی و کوچه‌های بافت تاریخی 3 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده و پروژه بهسازی قصر ابونصر نیز یک میلیارد و 300 میلیون تومان و مطالعه و احداث مسیر گردشگری در بافت تاریخی و فرهنگی 2 میلیارد تومان بودجه مصوب دارند.
راستگو ادامه داد: تملک و احداث مسیر گردشگری فرهنگی مرکز خدمات‌محور سید ذوالفقار در حال انجام است و 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای آن مصوب شده ضمن این‌که تملک و بهسازی منازل بافت تاریخی با 6 میلیارد تومان بودجه در سال 95 نیز استمرار خواهد یافت. وی یادآور شد: بهسازی و احیای قنات و حوض در محله سعدی چند ماه پیگیری شد تا این قنات و حوض آن به آب رسید و همچنین نمادی از رخت‌شویان در آنجا با 800 میلیون تومان اعتبار نصب می‌شود ضمن این‌که تملک و طراحی میدان توپخانه و زندیه با 5 میلیارد تومان اعتبار دنبال می‌شود، و بهسازی و احیای چشمه و پارک رکن‌آباد نیز با یک میلیارد تومان بودجه مدنظر این کمیسیون بوده است.
احیا مرمت و نورپردازی دروازه قرآن با 500 میلیارد تومان، تجهیز اماکن برای پاسخگویی به نیاز گردشگران با 300 میلیون تومان اعتبار برای استقرار کیوسک راهنمای گردشگران، احداث زیرساخت و خرید اتوبوس گردشگری با 2 میلیارد تومان، مطالعه هتل پارک 580 هکتاری با 500 میلیون تومان اعتبار مواردی از بودجه سال 95 کمیسیون گردشگری بود که راستگو به تشریح آن پرداخت و در پایان گفت: در مجموع 31 میلیارد و 200 میلیون تومان بودجه این کمیسیون نسبت به سال قبل 14 درصد رشد داشته است.

۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما