امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

جایگاه شوراها فراتر از آنچه که هست باید دیده شود

جایگاه شوراها فراتر از آنچه که هست باید دیده شود
مسعود رضایی نماینده منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با حضور در یکصد و چهل و هفتمین صحن علنی شورای شهر شیراز گفت: باید به دور از نگرش های سیاسی جایگاه شوراها را به عنوان پارلمان های محلی و قانونگذار، فراتر از آنچه که هست ببینیم.
نماینده منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی شورای شهر شیراز:
جایگاه شوراها فراتر از آنچه که هست باید دیده شود


نماینده منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با حضور در یکصد و چهل و هفتمین صحن علنی شورای شهر شیراز با بیان این مطلب که ضرورت وجود شوراها در آموزه‌های قرآنی و دینی ما مطرح شده است گفت: باید به دور از نگرش های سیاسی جایگاه شوراها را به عنوان پارلمان های محلی و قانونگذار، فراتر از آنچه که هست ببینیم.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مسعود رضایی اظهار داشت: اهمیت شوراها نه تنها از مجلس شورای اسلامی کمتر نیست بلکه به علت ملموس بودن فعالیت های این نهاد و ارتباط نزدیکی که با زندگی مردم دارد نقش مؤثرتری ایفا می کند.
وی خاطرنشان ساخت: اگرچه در حال حاضر توافقی در قوانین مربوط به شوراها وجود دارد اما این قوانین باید اصلاح شوند و بی شک اصلاح آنها به ارتقای جایگاه شوراها می انجامد.
رضایی اضافه کرد:  ما آمادگی داریم با قانون‌گذاری سطح شورا را بالاتر ببریم که به عزل و نصب شهردار محدود نشود بلکه این مجلس محلی نباید کمتر از مجلس شورای اسلامی باشد و این آمادگی را داریم که با لایحه‌هایی که شما ارائه می‌کنید برای تسهیل این مسیر تلاش کنیم.

۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما