امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

امام جمعه شیراز: مسؤولین شهر و استان در سال جدید برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنند

امام جمعه شیراز: مسؤولین شهر و استان در سال جدید  برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز در دیدار با اعضای شورای شهر، مدیران شهرداری و مسؤولین استانی تأکید کرد: متولیان و مسؤولین شیراز و فارس در سال 95 برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنند.
امام جمعه شیراز در دیدار نوروزی با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز:
مسؤولین شهر و استان در سال جدید  برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز در دیدار با اعضای شورای شهر، مدیران شهرداری و مسؤولین استانی تأکید کرد: متولیان و مسؤولین شیراز و فارس در سال 95 برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، آیت الله ایمانی ضمن اشاره به تحولات اخیر منطقه خلیج فارس که موجب دلزدگی سرمایه گذاران و تلاش آنها برای خارج کردن سرمایه شان از کشورهای عربی شده است، اظهار داشت: جذب سرمایه گذاران داخلی و بومی بر جذب سرمایه خارجی ها و اروپایی ها ارجح است؛ از این رو ضروری است هیأتی از کارشناسان زبده تشکیل شود تا با معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان فارس و ایجاد بسترهای لازم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی،  زمینه برای جذب سرمایه گذاران فراهم شود. وی تضمین سودآوری و امنیت سرمایه گذاری را ارکان لازم برای حضور سرمایه گذار دانست و گفت: شهر شیراز و استان فارس ظرفیت های بسیاری دارد که باید به همه معرفی و شناسانده شود. نماینده ولی فقیه در استان، فضای سبز زیبا و هوای پاک را از افتخارات همیشگی شیراز برشمرد و اظهار داشت: نباید اجازه دهیم این افتخار کم رنگ شود چراکه اگر شیراز را «شهر جنت طراز» نامیده اند به واسطه وجود باغات چندصد ساله ایست که ریه شهر محسوب می شوند و نباید به هیچ قیمتی اجازه تخریب آنها داده شود. ایت الله ایمانی خاطرنشان ساخت: اگرچه تغییر کاربری این باغات می تواند برای شهرداری یا صاحبان آنها منفعت مالی داشته باشد اما از بین بردن آنها در دراز مدت برای شهر گران تمام می شود؛ از این رو ضروری است شورا و شهرداری با مشارکت شهروندان و همکاری سایر دستگاه ها برنامه های جدی برای حفظ باغات موجود و افزایش میزان فضای سبز پیرامونی شهر داشته باشند.
امام جمعه شیراز در ادامه ضمن اشاره به نامگذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» گفت: اگر مردم را ولی نعمت خود و خدمت بی مزد و منت به آنها را وظیفه اصلی خود بدانیم به دور از هرگونه نگاه جهت دار می توانیم برای رضای خدا و مردم کار کنیم و البته که تسهیل و تسریع در انجام امور مردم نه تنها بزرگ ترین خدمت که بارزترین مصداق عمل به اقتصاد مقاومتی است. آیت الله ایمانی بر انجام امور شهری شهروندان در کمترین زمان و با بهترین کیفیت تأکید کرد و گفت: کاهش فاصله میان مناطق شمال و جنوب و برخوردار و کم برخوردار شهر باید از اولویت های مجموعه مدیریت شهری باشد که اگرچه طی
سال های اخیر تلاش های بسیاری در راستای توزیع عادلانه پروژه های عمرانی، فرهنگی و خدماتی در سطح شهر صورت گرفته است اما رفع کامل این مشکل نیازمند همت جهادی متولیان و همکاری تمامی دستگاه های ذیربط از جمله آب و فاضلاب، بهداشت و درمان، برق، آب و گاز با مجموعه شهرداری است.

۱۳۹۵/۰۱/۱۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما