امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

زیرساخت ها را فراهم می کنیم تا شیراز در تمام فصول گردشگر داشته باشد

زیرساخت ها را فراهم می کنیم تا شیراز در تمام فصول گردشگر داشته باشد
معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس گفت: شیراز شهر چهارفصل است  از این رو تلاش می کنیم با دائمی کردن ستاد خدمات سفر و فراهم ساختن زیرساخت ها، زمینه را برای حضور گردشگران در همه فصل ها و روزهای سال ایجاد کنیم...
معاون زیارتی و گردشگری استانداری فارس:
زیرساخت ها را فراهم می کنیم تا شیراز در تمام فصول گردشگر داشته باشد
هزینه های نوروز باید برگشت پذیر باشد

معاون زیارتی و گردشگری استانداری فارس با بیان این مطلب که نوروز امسال 3 میلیون و 400 هزار مسافر در شیراز اسکان یافتند، اظهار داشت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی های موجود بین دsتگاه ها، خدمات رفاهی و امنیتی مناسبی به میهمانان ارائه شده و آنها رضایت کامل داشتند اما این کار نباید تنها به 20 روز تعطیلات نوروزی محدود شود بلکه ستاد خدمات سفر باید برای تمام ایام سال در شیراز برپا باشد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، شاپور رستمی افزود: شیراز شهر چهارفصل است که با برنامه ریزی های منسجم در بخش گردشگری می تواند رونق اقتصادی چشمگیری داشته باشد از این رو تلاش می کنیم با دائمی کردن ستاد خدمات سفر و فراهم ساختن زیرساخت ها، زمینه را برای حضور گردشگران در همه فصل ها و روزهای سال ایجاد کنیم. وی با تأکید بر اینکه هزینه های نوروز باید برگشت پذیر باشد خاطرنشان ساخت: بیشترین بار آماده سازی شهر برای پذیرایی از میهمانان نوروزی بر دوش مجموعه مدیریت شهری است و ما معتقدیم باید در قبال هزینه های هنگفت این ایام و خدماتی که از سوی شهرداری ارائه می شود، درآمدی نیز برای شهر حاصل شود. از این رو باید فرصت های گردش چرخه اقتصادی- گردشگری و کسب منفعیت های مستقیم و غیر مستقیم را در شهر ایجاد کنیم؛ همانطور که از محل پارکینگ‌ها برای 120 نفر اشتغال ایجاد شده است.
رستمی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر درآمدهایی وجود دارد اما به‌اندازه هزینه‌ها نیست و در این راستا باید با برنامه‌ریزی دقیق و محاسبه آمارها و اطلاعات بازگشت هزینه‌ها مدنظر قرار گیرد چنانکه بخشی از درآمدهای بلیط فروشی میراث فرهنگی باید با پیگیری آنها به استان بازگردد تا حداقل در بحث بهره‌برداری و نگهداری اماکن خودشان استفاده شود.
معاون زیارتی و گردشگری استانداری فارس با بیان این مطلب که بسیاری از زیرساخت‌های ایجاد شده در شیراز برای استفاده و سرمایه‌گذاری بخش‌ خصوصی است، اظهار داشت: ورود بخش خصوصی به گردشگری از مصادیق اقتصاد مقاومتی است و با توجه به این‌که نام شیراز خود یک برند است و اگر بخش خصوصی کارها را به سبک دولت پیش نبرد و از ظرفیت و توانمندی خود استفاده کند، زمینه برای فعال سازی و شکوفایی این بخش بسیار زیاد است. رستمی با تأکید بر این‌که در حال حاضر هزینه‌های سفر در داخل کشور گاه از سفرهای خارجی گران‌تر است، ابراز داشت: کشورها در ایام تعطیلات ما برنامه‌ریزی می‌کنند و با ارائه تخفیف‌های چشمگیر در خدمات هتل‌ها و تورها شرایط را برای جذب گردشگران مهیا می کنن؛ از این رو ما نیز باید با معافیت‌های مختلف شرایط ارائه تخفیف در ایام تعطیل را فراهم آوریم تا مردم ما سفر خارجی را به داخل کشور ترجیح ندهند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی انجام شده آموزش‌ و پرورش فارس از نظر اقامت‌شب در کشور مقام نخست را کسب کرده است و تا جایی که ما اطلاع داریم درآمد آموزش‌ و پرورش به خارج از استان نمی‌رود. وی یادآور شد: نوروز امسال از 1.5 میلیون بازدیدکننده اماکن تاریخی شیراز حدود 370 هزار نفر از حافظیه بازدید کردند ضمن این‌که در این ایام 3 میلیون و 450 هزار نفر به زیارت حضرت شاهچراغ (ع) رفتند و بیش از 4 میلیون و 500 هزار نفر نیز زائر سایر بقاع متبرکه و اماکن مذهبی بودند.

۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما