امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

21 ایستگاه خط یک قطار شهری تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در بازدید کارگروه ویژه قطار شهری شورا از فاز 2 خط یک مترو اظهار داشت: از 23 ایستگاه خط یک،غیر از ایستگاه میدان امام حسین (ع) و ایستگاه وکیل سایر ایستگاه‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر شیراز:
 21   ایستگاه خط یک قطار شهری تا پایان سال جاری افتتاح می‌شودرئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: 21 ایستگاه خط یک مترو تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس نقیب زاده در بازدید کارگروه ویژه قطار شهری شورا از فاز 2 خط یک قطار شهری اظهار داشت: از 23 ایستگاه خط یک، غیر از ایستگاه میدان امام حسین (ع) و ایستگاه وکیل سایر ایستگاه‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. وی افزود: موضوع بهره‌برداری از ایستگاه‌های امام حسین (ع)، زند، وکیل و ولیعصر (عج) با حمایت‌های دولت و پرداخت‌های شهرداری شیراز در حال حاضر مشکل مالی ندارد.
مهندس نقیب زاده با بیان این مطلب که پروژه قطار شهری در حال حاضر بزرگ‌ترین پروژه عمرانی شهر شیراز محسوب می‌شود گفت: سهم اعتباری دولت برای قطار شهری شیراز در سال گذشته 110 میلیارد تومان و برای سال جاری 150 میلیارد تومان بوده است که مقررشده به‌صورت 100 درصدی تخصیص پیدا کند.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه فازهای یک و 2 خط یک قطار شهری در حال حاضر در دست اجراست و رون پیشبرد آن با جدیت از سوی شورای شهر پی گیری می شود اظهار داشت: سازمان قطار شهری با حمایت‌های معاونت عمرانی استانداری به سمتی می‌رود که فاز دو خط یک تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد و طعم شیرین سفر با مترو در مسیر شرقی- غربی برای شهروندان شیرازی حاصل شود تا کنون پیشرفت خوبی در تونل‌ها داشته و حفاری آن نیز حدود 2 هزار و 500 متر انجام شده است که با روند منظمی که شکل‌گرفته پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک 11 و نیم کیلومتر از خط دو که حدفاصل میانرود تا میدان کلبه سعدی می باشد، به بهره برداری برسد.
مهندس نقیب زاده ابراز داشت: در خط دو مترو، دو فاز داریم که فاز یک از میانرود تا میدان گاز و فاز دوم از میدان گاز تا کلبه سعدی است و با توجه به قراردادی که با پیمانکار بسته‌شده برای فاز یک آن کار اجرایی به‌سرعت پیش می‌رود و تأمین منابع مالی نیز مطابق مصوبه هیأت دولت از طریق فاینانس تأمین می‌شود تا با آغاز مسائل اجرایی، پشتوانه مالی لازم انجام‌شده باشد.
وی یادآور شد: با توجه به حمایت‌های وزارت کشور در بحث واگن امیدواریم در زمان بهره‌برداری از فاز دو خط یک واگن موردنیاز تأمین‌شده باشد.

۱۳۹۵/۰۱/۲۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما