امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تفاهم نامه همکاری معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با شورا و شهرداری شیراز منعقد شد

در نشست مشترک معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با شورا و شهرداری شیراز، تفاهم نامه همکاری این سه نهاد با محور مبارزه با فساد همچنین افزایش سطح توجه عمومی به موضوعات حقوق بشر و حقوق شهروندی به امضا رسید.
در نشستی مشترک
تفاهم نامه همکاری معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با شورا و شهرداری شیراز منعقد شد

کلینیک های حقوق شهروندی در سرای محلات شهر راه اندازی می شود

در نشست مشترک معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با شورا و شهرداری شیراز، تفاهم نامه همکاری این سه نهاد با محور مبارزه با فساد همچنین افزایش سطح توجه عمومی به موضوعات حقوق بشر و حقوق شهروندی به امضا رسید. معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در این خصوص اظهار داشت: در پایش های انجام شده، استان فارس به عنوان قطب سرمایه اجتماعی کشور مطرح و شورا و شهرداری شیراز در زمینه حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع پیشرو بوده اند. از این رو به منظور همکاری های چند جانبه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی، تفاهم نامه ای بین سه مجموعه منعقد شده است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر عباسی افزود: شوراها نماد مردم سالاری دینی هستند که باید به عنوان پارلمان محلی منتخب مردم، اداره بسیاری از امور شهرها را بر عهده بگیرند؛ از این رو بهترین نهادی که می تواند با ورود به عرصه حقوق شهروندی بسترساز افزایش سطح توجه عمومی به حقوق شهروندی، آسیب شناسی معضلات اجتماعی و آشنایی مردم با مباحث حقوق بشر باشد، شورا و شهرداریست. وی نظام شورایی را تحق سخن امام خمینی (ره) مبنی بر انجام امور مردم به دست مردم دانست و گفت: شورا و شهرداری محور مدیریت جامع شهرها هستند و این ظرفیت در شوراها وجود دارد که سیاستگذاری و اجرای بسیاری از امور که در حال حاضر بر عهده دولت است و حتا در برخی مواقع دولت با مسایل و مشکلات عمده ای در آن زمینه ها مواجه است، به آنها سپرده شود تا شاهد نتایج بهتر و مؤثرتر باشیم.
دکتر عباسی با اشاره به تفاهم نامه همکاری که بین شورا، شهرداری و وزارت دادگستری منعقد شد، خاطرنشان ساخت: افزایش سطح زندگی مردم به لحاظ فرهنگی و اجتماعی از مهم ترین دغدغه های مشترک این سه حوزه است که در این راستا تشکیل کمیته حقوق شهروندی با محوریت شورا و عضویت شهرداری، استانداری، دادگستری وکانون وکلا همچنین راه اندازی کلینیک حقوق شهروندی در سرای محلات شهرها به منظور مددکاری و ارائه مشاوره به شهروندان با نظارت شورا و شهرداری از گام های عملی این سند می باشد.

۱۳۹۵/۰۲/۱۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما