امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پارک 500 هکتاری صخره ای- جنگلی «بام شیراز» سرانه فضای سبز شهروندان را 2 متر افزیش می دهد

پارک 500 هکتاری صخره ای- جنگلی «بام شیراز» سرانه فضای سبز شهروندان را 2 متر افزیش می دهد
با تصویب شورا،عملیات ساماندهی 500 هکتار از ارتفاعات شمال شیراز در محدوده شهرک جوادیه به منظور ایجاد تفرجگاه عمومی توسط مدیریت ارتفاعات شهرداری آغاز شده و تا پایان سال جاری، فاز اول این مجموعه به مساحت یکصد هکتار به بهره برداری خواهد رسید.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورا در بازدید از ارتفاعات پیرامونی:
 پارک 500 هکتاری صخره ای- جنگلی «بام شیراز» سرانه فضای سبز
شهروندان را 2 متر بیشتر می کند


با بهره برداری از پارک صخره ای- جنگلی بام شیراز که 500  هکتار مساحت دارد، سرانه فضای سبز شهروندان حدود 2 متر افزایش می یابد. رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب گفت: با تصویب شورا، عملیات ساماندهی 500  هکتار از ارتفاعات شمال شیراز در محدوده شهرک جوادیه و طراحی فضای سبز آن به منظور ایجاد تفرجگاه عمومی توسط مدیریت ارتفاعات شهرداری آغاز شده است که تا پایان سال جاری، فاز اول این مجموعه به مساحت یکصد هکتار به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس غلامعلی ترابی اظهار داشت: تا کنون 50 هکتار از اراضی به وسیله درخت های انجیر، بادام کوهی، کیالک، بنه، بلوط و گیلاس وحشی درختکاری و مسیرهای دسترسی شهروندان از سه جهت به طول 6 تا 12 کیلومتر احداث شده است که طی سال جاری 200 هزار اصله انجیر دیم نیز به کاشت این ارتفاعات اضافه می شود.
وی افزود: ارتفاعات پیرامونی شیراز را باید به عنوان یک فرصت ارزشمند برای این شهر که سال های متوالی عنوان «شهر سبز» را از آن خود می کند، به حساب آورد، از این رو، به منظور ارتقای کمیت و کیفیت گردشگری، بهره برداری اقتصادی و ایجاد درآمدهای پایدار، بسترسازی در جهت جذب سرمایه گذار و نیز افزایش سرانه فضای سبز، شورای شهر پس از درخواست واگذاری بخشی از ارتفاعات پیرامون شیراز به شهرداری، در سال 94 آغاز عملیات اجرایی ساماندهی و ایجاد فضای سبز را تصویب کرد. مهندس ترابی با بیان این مطلب که در افق بلندمدت طرح ساماندهی ارتفاعات، فضای سبز باغ های منصورآباد به پارک صخره ای- جنگلی بام شیراز متصل می شود اظهار داشت: طرح مربوط به ارتفاعات مناطق گردشگری برم دلک و سعدی نیز طی سال جاری توسط مدیریت ارتفاعات شیراز تهیه و مقدمات اجرای آن انجام خواهد شد.
رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورا با تأکید بر اینکه به دلیل خشکسالی های اخیر، در عملیات سبز کردن ارتفاعات از درختان مقاوم و سازگار با کم آبی استفاده شده است، گفت: شورای شهر به دنبال اجرای طرح احداث تصفیه خانه های محلی و استفاده از پساب ها برای آبیاری فضای سبز است که با همکاری دستگاه های مربوطه در دست بررسی و تصمیم گیری است.

۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما