امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

صدا و سیما امید و شادی پایدار را در جامعه ایجاد کند

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که تولید محتوا و پخش برنامه های متناسب با اوضاع واحوال روز جامعه مهم ترین انتظار ما از رسانه هاست، گفت: صدا و سیما باید امید و شادی پایدار را در جامعه ایجاد کند تا همبستگی مردمی و انسجام ملی در هر شرایطی حفظ شود.
رییس شورای شهر شیراز در دیدار اعضای شورا با مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس:
صدا و سیما امید و شادی پایدار را در جامعه ایجاد کند

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس:
بر اساس آنچه از ظاهر شهر معلوم است، در سایه انسجام و همدلی، مدیریت کلان شهر موفق عمل کرده است
 

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار اعضای شورا با مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: پرهیز از سیاه نمایی و معرفی شایسته ظرفیت های شهر شیراز و استان فارس، بیان عملکردهای مثبت و خدمات مختلف اداره ها و سازمان ها به خصوص شورا و شهرداری به شهروندان و انعکاس به موقع مسایل شهری از موفقیت های اخیر صدا و سیماست که نشان می دهد این سازمان به انجام رسالت های خویش پای بند است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، غلام مهدی حقدل با بیان این مطلب که تولید محتوا و پخش برنامه های متناسب با اوضاع واحوال روز جامعه مهم ترین انتظار ما از رسانه هاست، اظهار داشت: در این راستا صدا و سیما باید امید و شادی پایدار را در جامعه ایجادکند تا همبستگی مردمی و انسجام ملی در هر شرایطی حفظ شود.
وی شناخت معضلات اجتماعی مبتلا به شهر و برنامه ریزی های مدبرانه در جهت انعکاس آنها همچنین همصدایی با دستگاه ها به منظور رفع این مشکلات را بعد دیگر رسالت صدا و سیما دانست و گفت:  در حال حاضر مشکل اصلی شهر شیراز اشتغال است که به نظر می رسد این رسانه باید پی گیری موضوع و تمرکز بر آن را به عنوان فصل تازه ای در رسالت های خود ببیند.
مهندس حقدل ضمن اشاره به تلاش های شورای شهر که به عنوان پارلمان محلی وظیفه نظارت و رصد مشکلات و مسایل مهم شهری و پی گیری رفع آنها را بر عهده دارد، نظم و انسجام درونی، همدلی و همراهی همه دستگاه ها را لازمه توسعه و پیشرفت امور شهر و استان دانست و گفت: تا کنون در سایه یکصدایی دو مجموعه شورا و شهرداری، اتفاقات خوشی را در زمینه های عمرانی- فرهنگی و خدماتی شیراز شاهد بوده ایم که البته با همکاری صدا و سیمای مرکز فارس با رویکرد معرفی و تثبیت هویت شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام و پایتخت فرهنگی ایران اسلامی، بخشی از این اتفاقات در قالب برنامه تلویزیون شهر راز و گزارش های صحن شورا به مردم نشان داده شده است. رییس شورای اسلامی شهر شیرازتأکید کرد:  انتظار می رود روند همدلی و همکاری هرچه بیشتر بین دیگر دستگاه ها از جمله شهرداری، صدا و سیما، دانشگاه و دیگر دستگاه های خدمات رسان شهری نیز برقرار شود.
توجه به ظرفیت های شیراز جهت جذب سرمایه گذار، تلاش جهت رفع مشکلات اجتماعی و افزایش سطح امنیت اجتماعی شهر، تأکید بر حوزه گردشگری شیراز، نظرسنجی های وسیع در خصوص عملکرد دستگاه های خدمات رسان و جلب رضایت شهروندان، توجه بیشتر به جوانان و تمرکز بر برنامه های متناسب با حال و هوای جوانان به خصوص ورزش، کشف استعدادهای بومی و به کار گیری آنها در اجرای برنامه های تلویزیونی و... مواردی بود که دیگر اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در نشست صمیمانه با مدیرکل صدا و سیما که با بازدید از بخش های مختلف تولید، پخش، فنی، نودال و... این سازمان همراه بود، مطرح کردند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس نیز در این دیدار گفت: تعامل با دستگاه های مختلف، معرفی ظرفیت های استان و شهر شیراز در عرصه های ملی، دعوت از صاحب نظران، هنرمندان و اهالی اندیشه و قلم در راستای اعتلای جایگاه شهر شیراز از طریق این رسانه، از مهم ترین اقدامات 15 ماه اخیر صدا و سیمای فارس بوده است. 
سهرابی ضمن اشاره به تولید برنامه های جدید تلویزیونی اظهار داشت: به لطف ساخت برنامه های جدید با رویکرد معرفی شیراز و استان فارس به مردم، امروز مخاطبان کشوری صدا و سیما در بسیاری از شبکه ها، ظرفیت های این دیار را بیش از پیش شناخته و جایگاه آن را قبول دارند.  همچنین با ساخت برنامه های متفاوتی همچون «شهر راز» شهروندان شیرازی نیز بیشتر و دقیق تر در جریان مسایل مدیریت شهری قرار گرفته و با وظایف شورای شهر و عملکرد شهرداری بیشتر اشنا شده اند که این همان کارکرد صحیح و مثبت رسانه می باشد.
مدیرکل صدا و سیمای فارس با بیان این مطلب که امروز شیراز روند توسعه و پیشرفت را به خوبی طی می کند اظهار داشت: آنچه از وضع ظاهری شهر برداشت می شود این است که مجموعه شورا و شهرداری با نظم و انسجام درونی و همدلی و همراهی در مدیریت کلانشهر شیراز موفق عمل کرده اند.

۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما