امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

سگ‌های ولگرد سطح شهر با مشارکت تشکل‌های مردمی ساماندهی و جمع آوری می شوند

سگ‌های ولگرد سطح شهر با مشارکت تشکل‌های مردمی ساماندهی و جمع آوری می شوند
رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورا گفت:با توجه به خطراتی که وجود سگ های ولگرد برای سلامتی شهروندان و بهداشت محیط شهری ایجاد می کند، ساماندهی و جمع آوری هرچه سریع تر آنها با کمک تشکل های مردمی در دستور کار شورا قرار گرفت و به تصویب رسید.
در یکصد وشصت وسومین جلسه شورای شهر تصویب شد
ساماندهی سگ‌های ولگرد سطح شهر با مشارکت تشکل‌های مردمی


شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و شصت و شومین جلسه علنی خود، طرح ساماندهی سگ‌های ولگرد سطح شهر با مشارکت تشکل‌های مردمی را تصویب کرد. رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورا در این خصوص گفت:با توجه به خطراتی که وجود سگ های ولگرد برای سلامتی شهروندان و بهداشت محیط شهری ایجاد می کند، ساماندهی و جمع اوری هرچه سریع تر آنها در دستور کار شورا قرار گرفت و پس از بررسی راهکارهای در دسترس، در یکصد و شصت و یکمین جلسه، این موضوع بررسی و تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر، مهندس غلامعلی ترابی ضمن اشاره به اعلام آمادگی تشکل‌های مردمی در راستای عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد افزود: مصوبه شورا شامل دو قسمت بود که قسمت نخست تأکید به شهرداری و معاونت اجرایی برای جمع‌آوری هرچه سریع تر سگ‌های ولگرد سطح شهر بود که برای شهروندان ایجاد مزاحمت کرده و می‌توانند عامل انتقال بیماری باشند و در این راستا مقرر شد هر یک از مناطق شهرداری یک گروه ویژه برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد سطح منطقه اختصاص دهد که با نظارت سازمان پسماند شهرداری فعالیت خواهد کرد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور در مورد نحوه جمع‌آوری سگ‌های ولگرد سازمان پسماند شهرداری تعامل و همکاری با تشکل‌های مردمی را برای زنده گیری و عقیم‌سازی سگ‌ها مدنظر قرار خواهد داد تا با رعایت موازین اسلامی و انسانی ضمن پرهیز از معدوم‌سازی مخلوقات خداوند کمکی به ارتقای بهداشت شهر شود. ترابی تصریح کرد: امید داریم با همکاری خوبی که بین شهرداری و تشکل‌های مردمی شکل می‌گیرد بزرگنمایی‌های مسموم و هدایت‌شده در مورد زجر حیوانات خاتمه پیدا کند و در آینده چنین مباحث کم‌ارزشی ذهن جامعه را به خود مشغول نکند. وی ابراز داشت: شهرداری موظف است در تمام حوزه‌ها از مشارکت‌های مردمی بهره ببرد و ما از این‌که در ذیل وظیفه قانونی شهرداری مبنی بر جمع‌آوری سگ‌های ولگرد بخشی از شهروندان داوطلب نیز مشارکت کنند استقبال کرده و محل‌هایی به‌صورت موقت یا دائمی بنابر تفاهم‌نامه در اختیار این تشکل‌ها قرار خواهیم داد.

۱۳۹۵/۰۳/۲۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما