امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

امضای قرارداد واگذاری 28 خانه تاریخی شیراز به شهرداری

امضای قرارداد واگذاری 28 خانه تاریخی شیراز به شهرداری
در یکصد و شصت و چهارمین صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز، قرارداد واگذاری 28 خانه تاریخی شیراز به شهرداری توسط معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و شهردار شیراز، امضا شد.
در یکصد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای شهر صورت گرفت
امضای قرارداد واگذاری 28 خانه تاریخی شیراز به شهرداری


در یکصد و شصت و چهارمین صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز، قرارداد واگذاری 28 خانه تاریخی شیراز به شهرداری توسط معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و شهردار شیراز، امضا شد. به گزارش روابط عمومی شورا، طرح این توافق نامه 31 فروردین 94 از سوی شهردار شیراز به معاون اول رئیس جمهور ارائه شده و هدف از آن، ایجاد زمینه مناسب جهت حضور شهروندان در بافت تاریخی و باززنده سازی آن می باشد.
براساس این توافق نامه، 28 منزل میراثی در اختیار شهرداری قرار می گیرد که 17 باب نیاز به نوسازی و 11 منزل میراثی هم نیاز به احیا و مرمت دارد. پس از انجام مرمت ها که طبق پی بینی های کارشناسی، بیش از 40 میلیارد تومان هزینه در بر دارد، بهره برداری از این منازل تاریخی به مدت 22 سال در اختیار مجموعه شهرداری است که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و با توجه به ماهیت و موقعیت بافت تاریخی فرهنگی شهر شیراز، بهره برداری های تعریف شده از این بناها قطعاً فرهنگی- اجتماعی و هنری خواهد بود.

۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما