امروز: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

استاندار هرمزگان از مردم فارس عذرخواهی کند،؛ وزیر کشور موضوع را پی گیری کند

استاندار هرمزگان از مردم فارس عذرخواهی کند،؛ وزیر کشور موضوع را پی گیری کند
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی خود در واکنش به توهین استاندار هرمزگان به مردم فارس، اعتراض کردند و درقالب بیانیه ای خواستار عذرخواهی استاندار هرمزگان و پی گیری موضوع توسط وزیر کشور شدند.
بیانیه شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص بی حرمتی مسؤولین استان هرمزگان به مردم فارس
استاندار هرمزگان از مردم فارس عذرخواهی کند؛ وزیر کشور موضوع را پی گیری کند

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی خود در واکنش به توهین استاندار هرمزگان به مردم فارس، اعتراض کردند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، اعتراض شورای شهر شیراز به رفتار ناشایست استاندار هرمزگان در قالب یک بیانیه رسمی به امضا رسید. در این بیانیه آمده است:
بسیار متأسفیم از مشاهده توهین شرم آور استاندار هرمزگان نسبت به مردم اصیل و با فرهنگ استان فارس در رسانه ها- آن هم در موضوعی که کاملاً قانونی بوده است. ای کاش استاندار هرمزگان می دانستند که 60 سال قبل استان بوشهر و استان هرمزگان بخشی از استان پهناور فارس بوده اند و هم اینک بسیاری از شهروندان آن دو استان در شهر شیراز ساکن می باشند.
پیوستن استان فارس به خلیج فارس احیای یک ارزش تاریخی و ملی است که آرمان های متعالی تمام مردم ایران را تأمین می کند و ربطی به استان های بوشهر و هرمزگان نداشته در 60 سال قبل با بی تدبیری، یک راسته باریک از استان فارس که مجاور خلیج فارس بوده است جدا شده که در مصوبه اخیر هیأت وزیران قسمتی از آن اشتباه تاریخی اصلاح گردیده است.
اشتباه فوق باعث شده که سران متحجر عرب نیز طمع کرده و قصد کنند نام خلیج فارس را به خلیج عربی تغییر دهند. لذا پیوستن خلیج فارس به استان فارس یعنی بازگشت خلیج فارس به قلب مادرش استان فارس و احیای میراث کهن و آرمان گذشته کشور عزیزمان ایران.
 این اتفاق میمون و مبارک باید منجر به وفاق منطقه ای و ایجاد همدلی و همراهی بین سه استان ارزشمند جنوبی کشور گردد.
 لذا پیشنهاد می گردد  ائمه جمعه و مدیران ارشد استان های مذکور با برگزاری نشست های منطقه ای شرایط ارتقا و بالندگی استان های مزبور را فراهم آورند. در ایران اسلامی ملاک برتری تقوی است و قومیت و ملیت نباید خللی در اراده های ملی ایجاد کند. موضوع اتصال استان فارس به خلیج فارس مصوبه شورای امنیت ملی است که هیأت وزیران آن را تصویب نموده و مقام معظم رهبری نیز تأیید فرموده اند. اینکه استاندار محترم هرمزگان عجولانه نسبت های زشتی را به مردم فارس داده اند جای بسی تأمل داشته و نشان از عدم همراهی با سیاست های کلی نظام می باشد. لذا ضمن تأکید بر لزوم عذرخواهی استاندار هرمزگان از مردم فارس، درخواست داریم وزیر محترم کشور هرچه سریع تر نسبت به تخلف استاندار هرمزگان رسیدگی و نتیجه را به اطلاع مردم شریف استان فارس برسانند.

۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما