امروز: شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

استان فارس در تمام محورهای گردشگری سرآمد است

استان فارس در تمام محورهای گردشگری سرآمد است
معاون رییس جمهوری با حضور در صحن شورای اسلامی شهر شیراز گفت:اگر تمرکز بیشتری روی حل مشکلات جاذبه های گردشگری داشته باشیم آنگاه می توانیم مثل بسیاری از کشورهای دنیا که اقتصادشان را با تکیه بر گردشگری پایه ریزی کرده اند، ما نیز از توان سرمایه گذاران و بخش خصوصی در زمینه گردشگری بهره ببریم.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی کشور در شورای شهر شیراز:
استان فارس در تمام محورهای گردشگری سرآمد است


معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با حضور در صحن شورای اسلامی شهر شیراز گفت: فارس استانی است که در تمام زمینه های شناخته شده گردشگری روز دنیا کم نظیر و بی نظیر است.
به گزارش روابط عمومی شورا، دکتر مسعود سلطانی فر که به منظور امضای قرارداد واگذاری 28 منزل تاریخی شیراز به شهرداری، در صحن شورا حضور یافت اظهار داشت: گردشگری تاریخی فرهنگی، مذهبی زیارتی، سلامت، رویدادها و حوادث و پزشکی پنج محور تعریف شده در بحث گردشگری هستند که استان فارس در تمام این محورها سرآمد است.
وی با بیان این مطلب که تا کنون تقاضاهای مکرری از شهرهای مختلف کشور برای نوسازی بافت های تاریخی فرهنگی داشته ایم، خاطرنشان ساخت: شیراز گنجینه ای از جاذبه هاست که می توان با استفاده از این ظرفیت اقتصاد نوینی را برای توسعه شهر و استان تعریف کرد.
سلطانی فر افزود: اگر تمرکز بیشتری روی حل مشکلات جاذبه های گردشگری داشته باشیم آنگاه می توانیم همانطور که بسیاری از کشورهای دنیا اقتصادشان را با تکیه بر گردشگری پایه ریزی کرده اند، ما نیز سرمایه گذاران را به این سمت کشانده و از توان بخش خصوصی در زمینه گردشگری بهره های بسیاری برد.
معاون رییس جمهوری گفت: در اهدافی که برای کشور در افق 1400 تعریف شده است، برنامه ها بر اساس دست یابی به تعداد 20 میلیون گردشگر سالیانه و تحقق درآمد 25 تا 30 میلیون دلاری از بخش گردشگری تنظیم شده اند.
دکتر سلطانی فر همچنین اظهار داشت: از بین 800 هزار تا یک میلیون بنای تاریخی که در کشور وجود دارد تا کنون 32 هزار مکان به عنوان میراث ملی و 19 اثر به عنوان میراث جهانی ثبت شده است  که مرمت و احیای این 32 هزار بنا به طور میانگین 160 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ این در حالیست که بودجه جاری و عمرانی یک سال کشور تنها 294 هزار میلیارد تومان است.  

۱۳۹۵/۰۴/۰۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما