امروز: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حضور متعهدانه زنان در مشاغل اجتماعی بیانگر نگاه فراجنسیتی به زن است

حضور متعهدانه زنان در مشاغل اجتماعی بیانگر نگاه فراجنسیتی به زن است
مهندس زهرا یقطین، عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حضور زنان در عرصه های اجتماعی،فرهنگی،علمی و سیاسی و مشارکت در فعالیت های اینچنینی تا مادامی که به نقش های اصلی زن در حوزه خانواده آسیبی وارد نکند، قطعاً می تواند در روند پیشرفت جامعه در برخی زمینه ها مؤثر باشد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز در مراسم معارفه اولین شهردار زن در شیراز:
حضور متعهدانه زنان در مشاغل اجتماعی بیانگر نگاه فراجنسیتی به زن است


عضو شورای اسلامی شهر شیراز، حضور متعهدانه زنان را در مشاغل اجتماعی، بیانگر نگاه فراجنسیتی به زن دانست و گفت: حضور مؤمنانه، متعهدانه و همراه با تخصص زنان در عرصه های مختلف اجتماعی از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی است که به زن و مرد نگاه انسانی داشته اند نه نگاه جنسیتی!
به گزارش روابط عمومی شورا، مهندس زهرا یقطین که تنها زن عضو شورای اسلامی شهر شیراز است در مراسم معارفه شیلا جهانجاه به عنوان اولین شهردار زن در شیراز، اظهار اشت: بعد از انقلاب از سال 75 تا کنون 9 شهردار زن در مناطق مختلف شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اهواز و.. داشتیم و امروز اولین شهردار زن در کلانشهر شیراز در یک منطقه مهم شیراز منصوب شده است که انتظار می رود با تدبیر، تخصص و تعهد ایشان امور به بهترین نحو پیش رود.
وی با بیان این مطلب که موضوع اصلی در بحث وظایف زنان، خانواده و نقش زن در بستر خانواده می باشد خاطرنشان ساخت: برای زنان اشتغال در مراتب بعدی اهمیت قرار دارد چراکه ب فرموده مقام معظم رهبری پیشرفت جامعه منوط به وجود خانواده های سالم، سرزنده و بانشاط است که این رسالت خطیر نیز بر عهده زنان در نقش همسر و مادر قرار دارد.
مهندس یقطین اضافه کرد: حضور زنان در عرصه های اجتماعی- فرهنگی- علمی و حتا سیاسی و مشارکت در فعالیت های اینچنینی تا مادامی که به نقش های اصلی زن در حوزه خانواده  آسیبی وارد نکند، قطعاً می تواند در روند پیشرفت جامعه در برخی زمینه ها مؤثر باشد.

۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما