امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

لزوم توجه دقیق‌تر به مدیریت شهری در برنامه ششم توسعه

لزوم توجه دقیق‌تر به مدیریت شهری در برنامه ششم توسعه
نمایندگان مردم شیراز و فارس در شورای اسلامی، طی یک جلسه فوق العاده، میهمان صحن شورای شهر شیراز شدند. نایب‌رئیس شورای شهر شیراز گفت: هدف شورا از برگزاری جلسه با نمایندگان استان، تلاش برای اصلاح و ارتقای سرفصل‌های مرتبط با مدیریت شهری در برنامه ششم توسعه است.
نایب‌رئیس شورای شهر شیراز عنوان کرد
لزوم توجه دقیق‌تر به مدیریت شهری در برنامه ششم توسعه

 
نمایندگان مردم شیراز در شورای اسلامی، طی یک جلسه فوق العاده، میهمان صحن شورای اسلامی شهر شیراز شدند. نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هدف شورای شهر شیراز از برگزاری جلسه با نمایندگان استان، تلاش برای اصلاح و ارتقای سرفصل‌های مرتبط با مدیریت شهری در برنامه ششم توسعه است.
محمودرضا طالبان در حاشیه یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورا که با حضور نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: امروزه بخش بزرگی از جمعیت کشور در کلان‌شهرها سکونت دارند و بسیاری از موارد زیست فردی و اجتماعی مردم در حوزه قوانین و برنامه‌های مرتبط با مدیریت شهری تدبیر می‌شود و از این نظر شورای شهر به‌عنوان خدمتگزار و نماینده مردم وظیفه داشت در راستای ارتقای سرفصل‌های قانونی برنامه‌های کلان کشور در این حوزه تلاش کرده و رایزنی‌هایی را به‌منظور هم‌افزایی با نمایندگان مجلس انجام دهد. وی افزود: شورای شهر شیراز با همین هدف سلسله جلساتی را با نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی مدنظر دارد که نمایندگان در حوزه قانون‌گذاری با نقاط ضعف و قوت مدیریت شهری بیشتر آشنا شده، راهکارهای مشترکی از تبادل‌نظر طرفین استخراج شود که نتیجه آن بهبود خدمات‌رسانی به مردم باشد.
نایب‌رئیس شورای شهر شیراز یادآور شد: با توجه به حضور نمایندگانی باسابقه فعالیت در فضای مدیریت شهری انتظار ما این است که موضوع مدیریت شهری در برنامه ششم پررنگ‌تر شود.
طالبان بیان کرد: در برنامه پنجم برای تمام آیتم‌ها از قبیل مسائل ارزی، پول، بانک، تجارت، نفت و گاز و حتی انرژی‌های پاک فصل اختصاص‌یافته اما برای مدیریت شهری فصل یا حتی عنوانی دیده نشده بود که مناسب است در برنامه ششم اصلاح شود. وی ادامه داد: مدیریت یکپارچه شهری در برنامه‌های سوم و چهارم مطرح اما در برنامه پنجم حذف شد که این مبحث می‌تواند در برنامه ششم موردتوجه قرار گیرد. این عضو شورای شهر بیان کرد: درست است که گفته می‌شود دولت اعتبار ندارد، اما می‌تواند دیون خود به شهرداری‌ها را از طرق دیگر در طرح‌ها و برنامه‌های مشترک جبران کند.
امکان استفاده از صندوق توسعه ملی برای شهرداری‌ها، لزوم تفکیک بحث ارزش‌افزوده از مالیات واریزی به خزانه، تأمین پساب برای فضای سبز شهرداری‌ها و توجه به مبحث گردشگری از منظر مدیریت شهری، از دیگر مواردی بود که وی خواستار در نظر گرفته شدن احکامی برای آن در برنامه ششم توسعه کشور شد.


۱۳۹۵/۰۴/۱۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما