امروز: یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنها راه توسعه ملی و فراملی ورود جدی تر به بحث سرمایه گذاری است

تنها راه توسعه ملی و فراملی ورود جدی تر به بحث سرمایه گذاری است
مهندس رجبی، نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي ضمن حضور در صحن علنی شورای شهر شیراز، جذب سرمايه‌گذار و توسعه سرمايه‌گذاري در تمام بخش‌ها به ویژه حوزه‌ توليد را تنها گزينه موجود براي حل مشكلات عديده کشور و توسعه ملی و فراملی استان و شهر شيراز دانست.
مهندس رجبی، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی:
تنها راه توسعه ملی و فراملی ورود جدی تر به بحث سرمایه گذاری است


نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي جذب سرمايه‌گذار و توسعه سرمايه‌گذاري در تمام بخش‌ها به ویژه حوزه‌ توليد را تنها گزينه موجود براي حل مشكلات عديده کشور و توسعه ملی و فراملی استان و شهر شيراز دانست.
به گزارش روابط عمومی شورا: فرج‌الله رجبي كه صبح پنجشنبه ضمن حضور در صحن علني شوراي اسلامي شيراز اظهار داشت: شيراز جزو معدود شهرهاي ايران است كه ظرفيت‌هاي فراملي دارد و با جايگاه بالاي خود در تاريخ، ادبيات، فلسفه، هنر و هر آنچه به ‌عنوان سرمايه معنوي مردم و كشور تلقي مي‌شود،  نقشی تأثیرگذار در تاریخ، حال و آینده ایران اسلامی ایفا کرده و می کند.
رجبي با اشاره به اينكه در دوره‌اي شيراز راه استفاده مطلوب از اين ظرفيت فراملي را پيموده و امروز هم تداوم آن به بهترين شكل ضرورت دارد، لزوم توجه به اين ظرفيت را مد نظر قرار داد.
این نماینده مجلس با اشاره به مشكلات اقتصادي که امروز بر سر راه دولت قرار دادر، گفت: تنها راه گذر از وضعيت و تنگناهاي اقتصادي فعلي،ورود جدی تر به بحث سرمایه گذاری و اهتمام جدي و عملي براي جذب سرمايه‌گذاران خارجي و داخلي است و مسؤولین به ویژه مديران شهرداري و نمايندگان شورا بايد باور كنند كه نمي‌توان در هيچ زمينه‌اي به اعتبارات دولتي تكيه كرد.
رجبی با تأکید بر اینکه جذب سرمايه‌هاي بخش خصوصي، تنها راه توسعه استان است، گفت: ضرورت جذب سرمايه‌گذار نه شعار نه برداشت شخصي و نه حتي يكي از چند گزينه‌ موجود، بلكه تنها گزينه برای حل مشكلات اقتصادي است و هیچ راه دومی وجود ندارد. وی با بیان این مطلب که اگر بر حضور سرمایه گذاران خارجی وسواس داریم می توانیم برای جذب سرمایه گذاران داخلی برنامه ریزی کنیم، گفت: آمار انباشت سرمايه در بانك‌ها وجود دارد، بايد براي خارج كردن اين سرمايه‌هاي خرد و كلان و ورود آنها به عرصه توليد با هدف توسعه شيراز و فارس راهكاري يافت و به‌كار بست.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: داشتن نگاه كلان، سعه صدر، جرات و جسارت براي عبور از اين مرحله و شرايط سخت، لازمه موفقيت هر مدير و مسئول و تصميم‌گيرنده‌اي است.
رجبي با تصريح اينكه مديران در تمام سطوح در شرايط سخت محك خوبي خواهند خرد، ابراز اميدواري كرد كه با همدلي و تعامل نمايندگان مجلس و شوراهاي اسلامي، راهكارهاي تسهيل سرمايه‌گذاري در شيراز يافته و اجرايي شود.

۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما