امروز: جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

احتمال آبرسانی با تانکر برای موارد شرب و وضو در برخی مناطق شهر

احتمال آبرسانی با تانکر برای موارد شرب و وضو در برخی مناطق شهر
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به قطعی موقت آب در برخی مناطق شهر گفت: در صورت استمرار افت فشار و قطع آب در برخی مناطق شیراز مناسب است دستگاه‌های دارای امکان از طریق تانکر سیار نیاز شرب و وضوی مردم را تأمین کنند.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز:
آبرسانی با تانکر برای موارد شرب و وضو محتمل است


خبرگزاری فارس- رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در صورت استمرار افت فشار و قطع آب در برخی مناطق شیراز مناسب است دستگاه‌های دارای امکان از طریق تانکر سیار نیاز شرب و وضوی مردم را تأمین کنند.
محمدتقی تذروی در جلسه علنی یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: مشکلات شرعی که در ایام ماه مبارک رمضان در اثر قطع طولانی‌مدت آب رخ می‌دهد انکارناپذیر است و در صورت استمرار قطع آب به مدت بیش از یک تا سه روز لازم است تمام دستگاه‌ها و نهادها، پادگان‌های نظامی یا مجموعه‌هایی که مخازن و تانکر آب در اختیار دارند با همکاری شهرداری در این مناطق تانکر آب مستقر سازند تا مردم حداقل برای موارد ضروری شرب و وضو بتوانند از آب تانکر استفاده کنند.
وی افزود: بسیاری از مردم در مناطق پایین‌شهر امکان و توان خرید آب بسته‌بندی را ندارند و کودکان و بانوان مشکلات جدی در نبود آب پیدا می‌کنند و مسئولان دستگاه‌ها باید فکر کنند خانواده و فرزندان خود آنها دچار مشکل هستند و هر کمکی می‌توانند انجام دهند چراکه افراد در ماه مبارک رمضان پس از حضور در کار یا حتی در منزل نیاز به استحمام و شست‌وشوی لباس برای حضور دوباره در مشاغل و آب برای موارد بهداشتی و پخت‌وپز دارند و این موضوع در مورد بانوان و کودکان به‌واقع مشکل جدی است.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: مشکلی که در سطح شیراز پیش‌آمده افت فشار آب در اکثر مناطق شهری است و در برخی مناطق قطعی کامل آب رخ‌داده است چنانکه بنابر گزارش‌ها در شهرک فرهنگیان، چهارراه زندان، منطقه مهرگان، بلوار باهنر، خیابان پاییز و سراج و برخی مناطق دیگر قطع کامل آب رخ‌داده و با عدم رفع مشکل به‌تدریج نزدیک به 20 ساعت کامل است که مردم بدون آب باقی‌مانده‌اند.
تذروی ضمن قدردانی از زحمات مدیر شرکت آب و فاضلاب خواستار پیگیری بهتر این مسئله شد و ادامه داد: در این راستا لازم ست مردم نیز واقعاً به همشهری و همنوع خود رحم کرده و در مصرف آب صرفه‌جویی کنند چون امسال هفتمین سال بی‌آبی شیراز است و سال آینده نیز ممکن است این امر استمرار داشته باشد.
وی تبیین کرد: در سال‌های آتی مشکل آب جدی‌ترین مسئله کلان‌شهرهای کشور خواهد بود و شورای شهر به‌عنوان نماینده مردم از هیچ کاری برای رفع این مشکل شهروندان دریغ ندارد و لازم ست استانداری و نمایندگان مجلس نیز در رفع آن بکوشند.
۱۳۹۵/۰۴/۱۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما