امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

صورت و سیرت شیراز نیاز به بازسازی فرهنگی دارد

صورت و سیرت شیراز نیاز به بازسازی فرهنگی دارد
رییس کمیسیون فرهنگی شورا، مسجد محوری را نماد فرهنگ اسلامی و ایرانی دانست و گفت: برای تقویت نقش مساجد در اندیشه جوانان امروز باید از یک سو جایگاه مساجد در شهرسازی پررنگ و از سوی دیگر برنامه هایی متناسب با دنیای امروز و با محوریت فرهنگ اسلامی تدوین شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز:
صورت و سیرت شیراز نیاز به بازسازی فرهنگی دارد


رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در آیین آغاز اجرای طرح مسجدمحوری، با بیان این مطلب که هر شهری دارای یک صورت و سیرت می باشد اظهار داشت: صورت و سیرت شهر شیراز زخمی است و نیاز به بازسازی فرهنگی دارد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، محمدرضا هاجری در این مراسم که که در تالار بوستان آزادی برگزار شد، گفت: منابع غنی بسیاری در زمینه های مختلف فرهنگی، دینی، اخلاقی و اجتماعی در شهر شیراز وجود دارد اما علی رغم این غنای فرهنگی، هیچ‌گونه تفسیر معنوی برای بازسازی صورت یا ظاهر شهر صورت نگرفته و این فقدان آسیب‌هایی را به باطن یا حوزه فکری شهر وارد کرده است.
وی ضمن اشاره به امیت جریان داشتن معنویات و نشانه ها و رهنمودهای دینی در کالبد و روح شهر خاطرنشان ساخت: امروز معماری اسلامی در شیراز به نحو مطلوب اجرا نشده است و متاسفانه بسیاری از مراکز و متولیان آموزش و اجرای این امر همچون انشگاه ها در این زمینه سکوت اختیار کرده اند. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز مسجد محوری را نماد فرهنگ اسلامی و ایرانی دانست و گفت: برای تقویت نقش مساجد در اندیشه جوانان امروز باید از یک سو جایگاه مساجد در شهرسازی پررنگ و از سوی دیگر برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی متناسب با دنیای امروز و البته با محوریت فرهنگ اسلامی تدوین شود.
هاجری با اشاره به اینکه در برخی از پروژه‌های شهری دیده می‌شود به دلایل مختلف، احداث مساجد با مشکل برخورد می‌کند گفت: این برای کشور ما یعنی سقوط معنویات و در واقع زنگ خطری است برای مسؤولین تا پیش از انکه دیر شود دست به کار شوند. رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز اذعان داشت: پیشبرد طرح مسجدمحوری نیاز به کمک مالی و معنوی دارد و برای تحقق این دو مهم سعی کردیم منابع مالی و حقوقی را در این زمینه فعال کنیم.

۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما