امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مردمی بودن ویژگی بارز سرای فرهنگ مهربانی شیراز است

مردمی بودن ویژگی بارز سرای فرهنگ مهربانی شیراز است
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، در بازدید از سرای فرهنگ مهربانی، مردمی بودن و ایجاد زمینه مشارکت مردم در انجام امور خیر را مهم‌ترین شاخصه این مرکز در شیراز دانست و گفت: با راه اندازی سرای فرهنگ مهربانی فرصت انجام کارهای بزرگ برای خیرین فراهم شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
مردمی بودن ویژگی بارز سرای فرهنگ مهربانی شیراز است


رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، مردمی بودن و ایجاد زمینه مشارکت مردم در انجام امور خیر را مهم‌ترین شاخصه سرای فرهنگ مهربانی شیراز دانست. مهندس غلام‌مهدی حقدل در بازدید از نخستین سرای فرهنگ مهربانی با بیان این مطلب که این مرکز فرصت انجام کار را برای خیران فراهم کرده است اظهار داشت: راه اندازی سرای فرهنگ مهر آرزوی دیرینه ای بود که امروز برآورده شد؛ در این راستا باید از شهردار شیراز و تمام خیران قدردانی شود.    
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن اشاره به تأثیر ارزنده فعالیت‌های اجتماعی بر جامعه، همچنین فرمایش مقم معظم رهبری مبنی بر توجه مسؤولان به روح شهر، خاطرنشان ساخت: اگرچه اساس توسعه کالبدی شهر کارهای عمرانی است اما فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مکمل به مثابه روحی که در کالبد دمیده می شود، مکمل این توسعه عمرانی می باشد، زیرا اقدامات اجتماعی و فرهنگی زمینه ساز کاهش و رفع بسیاری از مشکلات و آسیب هاست.
مهندس حقدل افزود: افزایش تعداد فرهنگسراها، قرائت‌خانه، کتابخانه، ورزشگاه ها و سالن‌های ورزشی سطح شهر نشانگر تقویت سخت افزارهای فرهنگی است که در این راستا باید گفت پیش از شورای چهارم 23 هزار مترمربع فضای فرهنگی در شیراز وجود داشت و امروز 400 هزار مترمربع فضاهای فرهنگی در حال ساخت و چند هکتار باغ در قالب باغ‌های خانواده به بهره‌برداری رسیده و در اختیار شهروندان قرار گرفته و یا در حال احداث است. همچنین ساخت ورزشگاه‌های سرپوشیده و سرباز و توجه به مساجد به منظور تقویت زیرساخت‌های فرهنگی طرح‌هایی است که توسط شهرداری شیراز پیگیری می‌شود.

۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما