امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تپه تاریخی پوستچی به سایت موزه شیراز تبدیل شود

تپه تاریخی پوستچی به سایت موزه شیراز تبدیل شود
مهندس طالبان، عضو شواری اسلامی شهر شیراز با اشاره به کاوش‌های انجام شده در تپه پوستچی شیراز که قدمت این شهر را تا 6 هزار و 500 سال تخمین می زند،گفت: کاوش های باستان شناسی تپه پوستچی اقدامی ارزشمند است و ضرورت دارد این منطقه به سایت موزه تاریخی برای شیراز تبدیل شود.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز:
تپه پوستچی به سایت موزه تاریخی شیراز تبدیل شود
 
عضو شواری اسلامی شهر شیراز با اشاره به کاوش‌های انجام شده در تپه پوستچی شیراز که قدمت این شهر را تا 6 هزار و 500 سال تخمین می زند، اظهار داشت: کاوش های باستان شناسی تپه پوستچی اقدامی ارزشمند است که می توان ان را از ابعاد مختلف گشترش داد و البته ضرورت دارد این منطقه به سایت موزه تاریخی برای شیراز تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس طالبان خاطرنشان ساخت:  کاوش‌های انجام شده توسط گروه باستان‌شناسی دانشکده هنر سامان داده شد و ضرورت ورود سازمان میراث فرهنگی به‌عنوان سازمان تخصصی در این زمینه یک ضرورت و الزام است. وی در بیان اهمیت این اقدام گفت: در کاوش‌های محدوده تپه پوستچی، که تاریخ شیراز که تاکنون به بعد از اسلام باز می‌گشت، به 6500 سال رسانده است، بالغ بر 200 شیئ مختتلف کشف شده و براساس نظرات باستان‌شناسان صاحب فن، ادامه تحقیقات در این محدوده به نتایج مهم تری ختم خواهد شد.
نایب رئیس شورای اسلامی شیراز با اشاره به سفر اخیر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به شیراز، گفت: موضوع تپه پوستچی و اهمیت توجه میراث فرهنگی با آقای سلطانی‌فر مطرح شد و ایشان هم قول مساعدی برای پیگیری موضوع داده است.
طالبان از آمادگی کامل شورا و شهرداری شیراز برای حمایت از اقدامات علمی و پژوهشی در حوزه گردشگری که جایگاه شیراز را ارتقا بخشد، خبر داد.

۱۳۹۵/۰۵/۰۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما