امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نشست تخصصی شهری با موضوع «باززنده سازی باغ های قصردشت شیراز» برگزار می شود

نشست تخصصی شهری با موضوع «باززنده سازی باغ های قصردشت شیراز» برگزار می شود
در راستای برگزاری سلسله نشست های تخصصی پیرامون موضوعات شهری که به منظور هم افزایی بین حوزه علم و اندیشه و حوزه تصمیم سازی و اجرا، توسط شورای شهر برگزار می شود، دومین نشست به موضوع بررسی وضعیت باغ های قصردشت می پردازد.
صبح پنج شنبه، توسط شورای شهر شیراز
نشست تخصصی شهری با موضوع «باززنده سازی باغات قصردشت»  برگزار می شود

دومین نشست تخصصی مسایل شهری با موضوع «باززنده سازی باغات قصردشت شیراز» صبح پنج شنبه در تالار اندیشه شورای اسلامی شهر شیراز برگزار می شود.
رییس مرکز پژوهش های شورای شهر شیراز با اعلام این خبر گفت: در راستای برگزاری سلسله نشست های تخصصی که به منظور هم افزایی بین حوزه علم و اندیشه و حوزه تصمیم سازی و اجرا، همچنین به اشتراک گذاشتن نقطه نظرات کارشناسی و علمی پیرامون مسایل شهری، توسط شورای شهر برگزار می شود، دومین نشست به موضوع بررسی وضعیت باغ های قصردشت می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر، مهندس ابراهیم شعرا اظهار داشت: با توجه به نقش باغ های قصردشت در آب و هوای شیراز بررسی مشکلات و مسایل این باغ ها همچنین ارائه راهکارهایی برای حفظ آنها از ضرورت های مدیریت شهری است که در این راستا دومین نشست، با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز برگزار می شود.
وی با بیان این مطلب که امروزه به دلیل گسترش شهرنشینی و افزایش استفاده ز تکنولوژی، کلانشهرها با پدیده های شهری و اجتماعی جدیدی مواجه هستند که باید در ابتدای راه نسبت به پیشگیری و رفع آنها چاره اندیشی شود، خاطرنشان ساخت: باغ های قصردشت ریه های تنفسی شهر شیراز محسوب می شوند و از طرفی این باغ ها به عنوان بخش اعظم فضای سبز شیراز، موجب شهرت زیبایی و سرسبزی طبیعی این شهر شده است، از این رو حفظ آنها اهمیت بسیاری دارد.
بر اساس این گزارش، نشست تخصصی «باززنده سازی باغ های قصردشت» از ساعت 30/8 تا 12 روز پنج شنبه 7 مرداد ماه 95 با حضور اعضای شورای شهر، شهرداران مناطق، معاونین، مدیران و کارشناسان شهرداری همچنین اساتید دانشگاه، دانشجویان و فعالان عرصه علمی و دانشگاهی در تالار اندیشه شورای شهر برگزار می شود. اولین نشست تخصصی نیز با موضوع «حاشیه نشینی و راهکارهای پیشگیری و مدیریت آن» روز چهارشنبه 12 خرداد با حضور اساتید دانشگاه شیراز، تهران و تبریز برگزار شد.

۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما