امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

33 پروژه شهرداری شیراز تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

33 پروژه شهرداری شیراز تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد
در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، معاون فنی و عمرانی شهرداری، به ارائه گزارش روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی پرداخت و اظهار داشت: بیش از 30 پروژه شهرداری شیراز تا پایان امسال به پایان می‌رسد و عملیات اجرایی 15 پروژه نیز تا پایان سال آغاز خواهد شد.
در صحن شورای اسلامی شهر شیراز مطرح شد
۳۳ پروژه شهرداری شیراز تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد


خبرگزاری تسنیم- معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز از افتتاح و بهره‌برداری ۳۳ پروژه عمرانی و فرهنگی شهرداری شیراز تا پایان امسال خبر داد. آرش فرج‌زاده در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز به ارائه گزارش روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز پرداخت و اظهار داشت: بیش از 30 پروژه شهرداری شیراز تا پایان امسال به پایان می‌رسد و عملیات اجرایی 15 پروژه نیز تا پایان سال آغاز خواهد شد.
وی به تشریح چند مورد از مهم‌ترین این پروژه‌ها پرداخت وگفت: فاز نخست پروژه کوهسار مهدی که اجرای آن در سه فاز تقسیم‌بندی شده بهمن ماه سال گذشته آماده شد و فاز دوم آن از میدان جام‌جم تا بلوار جمهوری آغاز و با طی کردن تونل‌های کوهسار و تقاطع ایمان به کوچه 94 قصردشت منتهی می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تصریح کرد: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح جام‌جم با پیگیری‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز و جلب رضایت گروه فنی صداوسیما در تهران به صورت جدی دنبال می‌شود.
فرج‌زاده خاطرنشان کرد: پس از جلساتی که در تهران به منظور تایید این تقاطع و مسیرهای آن برگزار شد پروژه وارد فاز حقوقی و رایزنی های تملکی با مجموعه صدا و سیما می‌شود تا بخشی از کار که در محدوده ساختمان صدا و سیمای مرکز فارس قرار دارد، اجرا شود.
وی به چپ‌گرد هفت‌تن ـ دلگشا به عنوان دیگر پروژه مهم شهرداری شیراز که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد اشاره کرد و افزود: این پروژه که از بلوار سلمان فارسی آغاز شده و به سمت هفت‌تن امتداد می‌یابد به صورت سطح یک و روگذر در حال اجرا است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه ستون‌های زیرگذر این پروژه به اتمام رسیده و در حال حاضر عرشه آن 36.5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد عنوان کرد: تا چند ماه آینده و پیش از پایان سال 95 این چپ‌گرد به پایان می‌رسد.
فرج‌زاده با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح میدان ولی‌عصر (عج) که با وجود ترافیک در حال انجام است یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری شیراز است بیان کرد: این پروژه در حال حاضر 79 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات کابل‌ها در حال نصب است.
وی این پروژه را یکی از تکنیکی‌ترین پروژه‌هایی توصیف کرد که تاکنون در شیراز اجرا شده ‌و با نوید اینکه پل کابلی حضرت ولی‌عصر (عج) بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود گفت: طی دو تا سه ماه آینده عملیات کابل‌گذاری و اجرای پل ترکه‌ای 110 متری پروژه انجام و سازه جدیدی به طور موقت برای عبور خودروها نصب می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان معلم در مسیری پر تردد در حال اجرا است اظهار داشت: این پروژه دو پل دارد که یکی به طول 712 متر در مسیر شمال به جنوب و محورهای ایمان شمالی و جنوبی را به هم وصل و دیگری در محور شرقی غربی بلوار پاسداران را به بلوار شهید رجایی متصل می‌کند.
فرج‌زاده افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پل اول از پاسداران به سمت بلوار شهید رجایی تا پیش از بازگشایی مدارس یعنی تا پایان شهریور ماه تکمیل می‌شود.
وی با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح سرداران ـ تخت‌جمشید از دیگر پروژه‌های عمرانی است که تا پایان امسال به مردم تقدیم می‌‌شود تصریح کرد: عملیات عمرانی پروژه تمام شده و شبکه دفع آب‌های سطحی نیز به زودی تکمیل می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز با تاکید بر اینکه این پروژه پس از تکمیل و بهره‌برداری یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های شهر شیراز خواهد شد بیان کرد: این پروژه برای نخستین بار در کشور دارای پل عابر پیاده بیضی شکل است و به تمام خیابان‌های اطراف به شکل رمپ سرویس می‌دهد.
به گفته فرج‌زاده جزیره بند رودخانه نهر اعظم، محوطه‌سازی و طرح توسعه حرم حضرت علی‌بن‌حمزه (ع) در فاز یک، تقاطع غیر همسطح 35 متری خرامه ـ سعدی، شیب‌شکن اردیبهشت، پایانه سعدی، پایانه شیرودی، بوستان 580 هکتاری دراک، بوستان 50 هکتاری دراک، فاز یک بوستان کوهستانی گلستان، فاز یک بوستان رحمت، فاز دو بوستان نماز، باغ بانوان، بوستان رها، ساختمان شهرداری‌های مناطق دو و نه از دیگر پروژه‌های شاخص شهرداری شیراز است که تا پایان امسال افتتاح می‌شود

۱۳۹۵/۰۶/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما