امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تمام ورودی های شهر شیراز تا سال آینده ساماندهی می شوند

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای ارتقای شأن شیراز به عنوان شهر گردشگری- فرهنگی- مذهبی، تمامی ورودی های این شهر تا سال آینده ساماندهی و عملیات عمرانی، زیباسازی و نصب المان های شهری آنها تکمیل می شود.
رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز:
تمام ورودی های شهر شیراز تا سال آینده ساماندهی می شوند


پروژه ساماندهی ورودی های شهر شیراز تا پایان دوره چهارم شورا تکمیل می شود. رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب گفت: تمامی ورودی های شیراز تا سال آینده ساماندهی و عملیات عمرانی، زیباسازی و نصب المان های شهری آنها تکمیل می شود. به گزارش روابط عمومی شورا، مهندس رضا محمدیان ضمن اشاره به اهمیت زیبایی ورودی های شهر شیراز به عنوان مهد فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی و مرکز گردشگری مذهبی- فرهنگی- طبیعی کشور اظهار داشت: ورودی شمال غرب شیراز با اجرای زیرگذر گلستان ساماندهی می شود. این زیرگذر از محل ورودی اول شهرک گلستان تا محل فعلی پلیس راه به طول 2 کیلومتر ادامه دارد و دارای سه لوپ برگشت جهت روان سازی ترافیک ورودی دوم شهرک گلستان و مسیر ایستگاه راه آهن می باشد. زیبایی این محور با بدنه سازی و نورپردازی زیرگذر همچنین احداث پارک انتظار (از شهرک گلستان تا تقاطع جهاد) تأمین خواهد شد.
وی افزود: بخش دیگر عملیات ساماندهی ورودی شمال غرب به آزادسازی و بهسازی مسیر پلیس راه شیراز تا منطقه گویم منجر می شود که تا کنون آزدسازی و بهسازی بخشی از مسیر انجام شده، اما عقب نشینی واحدهای تجاری شهرک گویم  بیش از 80 میلیارد تومان هزینه در بر دارد که انتظار می رود با مشارکت شهروندان از طریق بسته های تشویقی که برای تملک اراضی و منازل مسکونی مورد مسیر پیش بینی شده است، عملیات عمرانی این زیرگذر تا پایان سال جاری تکمیل شود و با اجرای فضای سبز، به بهره برداری برسد. همچنین پلیس راه فعلی شیراز- به سه راه قلات انتقال پیدا می کند.
رییس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز با بیان این مطلب که شورای چهارم بر ساماندهی و زیباسازی محورهای ورودی شهر تأکید ویژه داشته است، از آغاز عملیات احیا و مرمت بنای دروازه قرآن تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس پی گیری های شورا مبنی بر تقویت نقاط گردشگری شیراز، دروازه قدیمی قرآن به عنوان نماد ورودی اصلی و تاریخی این شهر بهسازی و مرمت می شود. مهندس محمدیان اضافه کرد: در محور شمال شهر شیراز در محل تقاطع اکبرآباد نیز عملیات نصب المان های گردشگری شامل نمادهای سعدی، سرو ناز، آب نما و.... در دست اجراست که تا کنون با طی مراحل اولیه حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال آینده به اتمام می رسد.
وی در ادامه از تکمیل ورودی شهر از سمت جاده بوشهر خبر داد و گفت: این ورودی شامل احداث یادمان شهدا، پل طبیعت، نصب آب نما و فضای سبز و نورپردازی است که تا پایان سال 96 به بهره برداری می رسد. همچنین ضلع جنوبی آن  نقطه شروع پارک 200 هکتاری چنار راهدار می باشد که 15 هکتار آن در قالب فاز اول تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.  بر اساس این گزارش ساماندهی ورودی شیراز در ضلع جنوب شرقی نیز سال گذشته صورت گرفته و به بهره برداری رسیده است.

۱۳۹۵/۰۶/۰۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما