امروز: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

در هیچ دوره از عمر شیراز این حجم عظیم فعالیت عمرانی فرهنگی انجام نشده است

در هیچ دوره از عمر شیراز این حجم عظیم فعالیت عمرانی فرهنگی انجام نشده است
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین گشایش و بهره‌برداری از 60 پروژه‌ عمراني، فرهنگي و خدماتي شهرداري، گفت: امروز شورا و شهرداری در زمینه خدمت رسانی به مردم بر قله ای از افتخار ایستاده است که حاصل ایمان، عزم راسخ، تعامل و همدلی بین این دو مجموعه و نهادهای دیگر است.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین افتتاح ایستگاه قطار شهری شهید آوینی:
در هیچ دوره از عمر شیراز این حجم عظیم فعالیت عمرانی فرهنگی انجام نشده است

 
رییس شورای اسلامی شهر شیراز يكشنبه 7 شهريور در آیین گشایش و بهره‌برداری از 60 پروژه‌ عمراني، فرهنگي و خدماتي شهرداري شيراز، گفت: امروز شورا و شهرداری در زمینه خدمت رسانی به مردم، بر قله ای از افتخار ایستاده است که حاصل ایمان، عزم راسخ، تعامل و همدلی بین این دو مجموعه و نهادهای دیگر است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس غلام مهدی حقدل اظهار داشت: با همت و تلاش شوراي شهر و شهردار و مجموعه تلاشگر شهرداري شيراز، اين كلان‌شهر به يك كارگاه بزرگ عمراني تبديل شده است و به جایی رسیده ایم که می توانیم با اطمینان بگوییم در هیچ دوره ای از عمر شیراز تا کنون این حجم عظیم فعالیت عمرانی و فرهنگی انجام نشده است
وي با بيان اينكه طي ماه‌هاي گذشته از سال 95 بالغ بر 10 ها پروژه عمراني، فرهنگي و خدماتي توسط شهرداري شيراز تكميل و به مردم تحويل داده شده است، گفت: تا پیش از به پایان رسیدن سال جاری،  بیش از 30 پروژه عمرانی در شيراز تكميل شده و به بهره برداری می رسد. اعضاي شوراي شهر و شهرداري شيراز هم عهد بسته‌اند كه نگذارند مردم به‌خاطر ركود اقتصادي ناراحت باشند و اميدواريم در آينده وضعيت دولت بهبود پيدا كرده و رونق اقتصادي ايجاد شود اما انتظار داریم مردم نیز قدردان خدمات باشند و بدانند توسعه امروز ایران اسلامی مرهون زحمات خدمتگزاران در تمامی دولت هاست که به برکت خون شهدا سرفراز و سربلند مانده اند.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز با تاكيد بر اينكه تمام دولت‌هاي بعد از انقلاب اسلامي برآمده از بطن مردم و جامعه و مورد قبول نظام اسلامي بوده‌اند، گفت: يادمان نرفته است كه در دوران طاغوت جز نمك و آب سفره‌هاي ايرانيان همه چيز از خارج كشور تامين مي‌شد اما امروز به بركت نظام اسلامي و خون شهيدان، علي‌رغم تمام فشارها و تهديدها و تحريم‌ها و برغم مشكلات اقتصادي و نبود اعتبار، اقدامات بزرگي در كشور انجام شده است.
مهندس حقدل با تصريح اينكه امروز اكثر پروژه‌هاي بزرگ و شاخص با اتكا به دستان و دانش پرتوان نيروي ايراني ايجاد و احداث مي‌شود، گفت: ما بايد همه براي رفاه مردم تلاش كنيم. شورا و شهرداري شيراز هم تمام وقت و انرژي خود را براي نشاط و شور و شادابي مردم اختصاص داده است. وی تاكيد كرد: سال گذشته علي‌رغم تمام مشكلات شهرداري شيراز 2700 ميليارد تومان از بودجه 2760 ميلياردي را محقق كرد و امسال هم تلاش مي‌كنيم 3 هزار ميليارد تومان بودجه شهرداري محقق شود.
رئيس شوراي شيراز همچنين رشد فضاهاي فرهنگي و پارك‌ها و فضاي سبز اين شهر از 23 هزار متر مربع به مرز 400 هزار مترمربع را يكي از بزرگترين دست‌آوردها دانست و گفت: توسعه حمل و نقل ریلی از مهم ترین برنامه های مورد نظر شوراست که با توجه به اجرای طرح توسعه حرم مطهر شاه چراغ (ع) برنامه مطالعاتی توسعه و بازگشایی راه دسترسی به حرم مطهر در دست انجام است که البته همه تلاشمان را به کار بسته ایم که در این راستا کمترین تخریب متوجه بافت تاریخی  شیراز باشد.
مهندس حقدل خاطرنشان ساخت: علی رغم شایعاتی که در برخی فضاهای رسانه ای و مجازی علیه مجموعه شورا و شهرداری پراکنده می شود، امروز با افتخار می گویم که شورا و شهرداری لحظه به لحظه وقت خود را صرف خدمت به مردم و اداره امور شهر به بهرتین شکل ممکن کرده اند و هیچ فرصتی برای پرداختن به مسایل حاشیه ای ندارد.
بر اساس این گزارش، در آخرين روز از هفته دولت، بهره‌برداري از ايستگاه شهيد آويني قطار شهري شيراز با حضور استاندار فارس، شهردار، رئيس و اعضاي شوراي شهر و رئيس سازمان قطار شهري شيراز آغاز شد. اين ايستگاه با هزينه كرد 35 ميليارد تومان اعتبار و در مساحتي بالغ بر 8 هزار متر مربع با گنجایش
روزانه 34 هزار مسافراحداث و راه‌اندازي شده است. با توجه به استقرار 4 مدرسه بزرگ در اطراف اين ايستگاه، واقع شدن اين ايستگاه در نزديكي سه مركز خدمات درماني و بيمارستاني، يكي از مراكز خريد شهري و خيابان‌ مركزي شهر این ایستگاه می تواند نقش مؤثری در تسهیل دسترسی ها و کاهش ترافیک داشته باشد.
همچنین باغ سیب زار در خیابان ایمان شمالی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به افتتاح و بهره برداری رسید.

۱۳۹۵/۰۶/۰۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما