امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مصوبه مجلس برای کاهش تعداد اعضای شورای شهرها، نیاز به بازنگری دارد

مصوبه مجلس برای کاهش تعداد اعضای شورای شهرها، نیاز به بازنگری دارد
رئيس شوراي اسلامی شهر شيراز به رايزني شوراييان شهر شيراز با نمايندگان مردم فارس در مجلس شوراي اسلامي مبني بر بازنگري مجدد قانون كاهش تعداد اعضاي شوراي شهر در كلانشهر شيراز اشاره  و در اين خصوص خاطرنشان كرد: ما متعقديم در اين مصوبه كار كارشناسي نشده است.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز:

مصوبه مجلس برای کاهش تعداد اعضای شورای شهرها، کارشناسی نشده است


اختصاصی- زینب شهریاری: رئيس شوراي اسلامی شهر شيراز به رايزني شوراييان شهر شيراز با نمايندگان مردم فارس در مجلس شوراي اسلامي مبني بر بازنگري مجدد قانون كاهش تعداد اعضاي شوراي شهر در كلانشهر شيراز اشاره  و در اين خصوص خاطرنشان كرد: ما متعقديم در اين مصوبه كار كارشناسي نشده است.
غلام مهدی حقدل توضيح داد كه نبايد شوراي كلانشهرها را در كنار ساير شوراهاي شهر ديد؛ چرا كه توانمندي و ظرفيت هايي در كلانشهرها وجود دارد كه شكوفايي و به ثمر رساندن آنها نياز به نيروي انساني منطقي و عادلانه دارد.
وی كه اعتقاد دارد اين عدالت در مود اين كلانشهر رعايت نشده بلكه با ظلم بزرگ هم در دستور كار قرار گر فته است، بيان كرد: هم اينك بودجه سال 95 شيراز با سه هزار و 800 ميليارد تومان بسته شده اما دومين شهر استان فارس در نزديكي شيراز با بودجه اي بسيار كم در تعداد اعضاي شوراي شهر آن نسبت به ما تفاوت قائل شده اند.
حقدل با بيان اينكه در شوراي چهارم شيراز كميسيون هايي از جمله گردشگري و زيارت و خدمات شهري راه اندازي شد و همچنين امر مجزاسازي دو كميسيون شهرسازي و معماري انجام شد، افزود: حال اگر اين تعداد اعضا نبود چگونه امكان داشت كه چنين كميسيون هايي اضافه و يا مجزا شوند.
وي اضافه كرد: به موجب جدا شدن دو كميسيون فوق، طرح بزرگ تفضيلي شهر شيراز به تصويب رسيد در صورتي كه با تعداد كم اعضا اين كار امكان پذير نبود،‌ اما با اين اوصاف در مصوبه كاهش تعداد اعضاي شوراي شهر شيراز،‌ دچار مشكل خواهيم شد.
رئيس شوراي شهر شيراز همچنين با تاكيد بر اين نكته كه با 21 عضو شورا، جايگاه اين كلانشهر و شهرداري آن بالا رفت، گفت: ما در اين دوره علاوه بر بررسي مشكل مردم در دستگاه هاي ديگر، تلاش كرديم تا شهرداري را نيز به ترقي و پيشرفت قابل قبولي برسانيم.
حقدل همچنين با تصريح بر اينكه بودجه شيراز با 21 نفر عضو به اوج رسيد، گفت: وجود اين تعدا نيروي انساني در شورا بود كه اين مهم را رقم زد كه اكنون اين فرصت از شهر گرفته شده، درحاليكه امروز شيراز به بركت شورا و شهرداري به يك كارگاه بزرگ عمراني تبديل شده است.
وي به عنوان رئيس شوراي كلانشهر شيراز خواستار بازنگري مجدد اين مصوبه شد و در اين خصوص گفت: با نمايندگان مردم فارس در مجلس شوراي اسلامي صحبت هايي شده كه اميد است شاهد تغيير و افزايش تبصره هايي به اين مصوبه باشيم.
رئيس شوراي شهر شيراز همچنين ضمن انتقاد از عملكرد شوراي عالي استانها در خصوص به تصويب رسيدن اين مصوبه، بيان كرد: به نظر مي رسد شوراي عالي استان ها كم كاري كرد و امروز خود آنها هم به نتيجه اشتباه خود پي برده اند.

۱۳۹۵/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما