امروز: جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تنها 20درصد اماکن شیراز برای معلولین بهسازی شده است

مدیرکل بهزیستی استان فارس با حضور در یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورا گفت: بر اساس قانون مصوب سال 1368 تمامی ساختمان‌ها باید بر اساس استانداردهای مناسب‌سازی برای معلولان ساخته شوند،اما به این قوانین توجهی نشده و در سه سال اخیر که مناسب‌سازی در اولویت قرار گرفته است تنها 20 درصد اماکن شیراز مناسب‌سازی شده است.
مدیرکل بهزیستی فارس در صحن شورای اسلامی شهر شیراز:
تنها 20درصد اماکن شیراز برای معلولین بهسازی شده است


مدیرکل بهزیستی استان فارس با حضور در یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورا با بیان اینکه براساس قانونی که در سال 1368 مصوب شد تمامی ساختمان‌ها باید بر اساس استانداردهای مناسب‌سازی برای معلولان ساخته می‌شد، اظهار داشت: به این قوانین توجهی نشده و در سه سال اخیر که مناسب‌سازی در اولویت قرار گرفته است تنها 20 درصد اماکن شیراز مناسب‌سازی شده است.
به گزارش روابط عمومی شورا، سیّد مرتضی موسوی، گفت: به عنوان هدیه به معلولان انتظار دارم مصوبه‌ای تصویب شود که تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شیراز برای معلولان و نابینایان مناسب‌سازی شود.
مدیرکل بهزیستی استان فارس با اشاره به اینکه سال گذشته در شورای شهر مصوبه‌ای به تصویب رسید که 50 اتوبوس شهری در شیراز با امکانات استفاده برای معلولان وارد سامانه حمل و نقل عمومی شیراز شود خاطرنشان کرد: هنوز این مصوبه اجرایی نشده است. موسوی تصریح کرد: اجرایی شدن این مصوبه و مناسب‌سازی اماکن باید به نحوی باشد که معلولان امکان استفاده داشته باشند نه اینکه حتی افراد سالم هم زمین بخورند. وی پیشنهاد داد به انجمن‌های معلولان وام ارائه شود تا تعدادی تاکسی را برای استفاده معلولان آماده کنند زیرا در تاکسی‌های معمولی نابینایان مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.
در این جلسه به مناسبت روز جهانی نابینایان و عصای سفید از دو تن از نابینایان برگزیده شهر شیراز و همچنین به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش از فعالان ورزشی حوزه شهرداری شیراز تجلیل شد.

۱۳۹۵/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما