امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دولت و مجلس زمینه آزمون و خطای شوراها را فراهم کنند

نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در گردهمایی معاونان اجرایی و اداری شوراهای عالی استان‌های کشور که در تالار اندیشه شورای شهر شیراز برگزار شد،گفت: دولتی‌ها و مجلسی‌ها باید بستر آزمون و خطا را برای شوراها  فراهم کنند چراکه این موضوع رشد شوراها را به دنبال دارد.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
دولت و مجلس زمینه آزمون و خطای شوراها را فراهم کنند


نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دولتی‌ها و مجلسی‌ها باید بستر آزمون و خطا را برای شوراها  فراهم کنند چراکه این موضوع رشد شوراها را به دنبال دارد. مهندس محمودرضا طالبان در گردهمایی معاونان اجرایی و اداری شوراهای عالی استان‌های کشور که در تالار اندیشه شورای شهر شیراز برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدای دوره گذشته مجلس شورای اسلامی تعداد اعضای شوراها افزایش و در انتهای این دوره کاهش یافت. این اتفاق هم برای مجلس و هم برای شوراها ارزیابی منفی می‌شود. وی افزود: شاید دولتی‌ها و مجلسی‌ها وجود شوراها را دخالت در امور خود می‌دانستند و یا شاید شورایی‌ها خوب عمل نکردند که اعتماد دولتی‌ها را جلب کنند؛ به هر حال باید با بررسی این دو موضوع به نتیجه ای روشن رسید.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه نظام شورایی در کشور ما پذیرفته شده است خاطرنشان کرد: ساختار نظام ما پادشاهی 2500 ساله بوده و 37 سال است که به برکت انقلاب به سمت دموکراسی یا همان مردم‌سالاری دینی حرکت کرده است.
مهندس طالبان با بیان اینکه تحقق کامل نظام مردم‌‌سالاری دینی مستلزم فراهم شدن زمینه فعالیت و امکان آزمون و خطا برای شوراها است تصریح کرد: این موضوع نیاز به تمرین‌ و ممارست  دارد که برای شروع آن لازم است در تمامی امور به نظر مردم اهمیت داده شود. وی با تاکید بر اینکه دولت باید اجازه مشارکت مردم و به عبارت دیگر نمایندگان آنها در شوراها و حکومت‌های محلی را بدهد بیان کرد: دولتی‌ها و مجلسی‌ها باید اجازه دهند حلقه اول مردم‌سالاری دینی که همین شوراها هستند تمرین داشته باشد و به قدری آزمون و خطا صورت گیرد که در نهایت شوراها به جایگاه واقعی خود دست یابند و بتوانند کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهند. نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شوراها نیز باید به خوبی به وظایف خود عمل کنند عنوان کرد: هدایت درست شوراها نیز بر عهده دولتی‌ها است زیرا اگر شوراها به حال خود واگذار شود ممکن است هر اتفاق نامبارکی در شهر رخ دهد و این نظارت جدی باید از سوی دولت صورت گیرد.

۱۳۹۵/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما