امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز از دانش آموزان برگزیده بسیجی تجلیل کرد

همزمان با روز دانش آموز، در یکصد و هشتاد و پنجمین نشست علنی شورای شهر شیراز به مناسبت 13 آبان از دانش‌آموزان برگزیده بسیجی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی تجلیل شد. این تجلیل به منظور تقدیر از روحیه بسیجی دانش آموزان و تقویت این خصلت در بین آنها صورت گرفت.
شورای شهر شیراز از دانش آموزان برگزیده بسیجی تجلیل کرد
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی فارس:
راه اندازی مساجد دانش آموزی از ابتکارات سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس است


در یکصد و هشتاد و پنجمین نشست علنی شورای شهر شیراز به مناسبت روز دانش آموز (13 آبان)  از دانش‌آموزان برگزیده بسیجی در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز این تجلیل به منظور تقدیر از روحیه بسیجی دانش آموزان و تقویت این خصلت در بین آنها صورت گرفت.
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی فارس که به این مناسبت در صحن شورا حضور یافت، راه‌اندازی مساجد دانش‌آموزی را از ابتکارات سازمان بسیج دانش‌آموزی فارس در کشور دانست و گفت: استان فارس با فعال کردن 15 مسجد دانش آموزی، نخستین استان کشور در این زمینه بوده است چراکه به طور قاطع معتقدیم، بین خانه و مسجد باید ارتباطی مستحکم برقرار شود. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، سجاد توکل با بیان اینکه در حوزه فرهنگ باید طوری برنامه‌ریزی کرد که نسل فعلی قوی‌تر، قدرتمند و با استفامت بیشتری در مسیر انقلاب بماند و همانند جوانان فداکار 13 ساله جنگ به جامعه خدمت کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 500 هزار دانش‌آموز بسیجی در استان فعال است تصریح کرد: برنامه اصلی هفته بسیج دانش‌آموزی برگزاری روز 13 آبان است که باشکوه‌تر از گذشته در نقاط مختلف استان و میدان دانشجوی شیراز به صورت تجمع دانش‌آموزی برگزار می‌شود.
توکل ضمن اشاره به برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج دانش‌آموزی تشریح کرد: در این هفته بیش از 250 برنامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پیش‌بینی شده و سه شنبه 11 آبان ماه 95 نیز دیدار با آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس با حضور فرمانده سپاه فجر، مدیرکل آموزش و پروش استان و مسئولان بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شود. وی همچنین به دیگر ابتکارات بسیج دانش‌آموزی این استان در سطح کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته فرماندهان پایگاه‌های دانش‌آموزی از مدیران و معاونان مدارس انتخاب می‌شدند اما در طرح جدید با توجه به نقش مهم نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس و همچنین لبیک به امام (ره) در دوران انقلاب، فرماندهی پایگاه‌های مقاومت دانش‌آموزی به دانش آموزان سپرده شد.
توکل بیان کرد: بعد از اجرای این طرح به مدت سه سال امسال به عنوان طرح یاوران ولایت توسط سازمان بسیج دانش‌آموزی در تمام کشور اجرایی شد و در موضوع اعتمادی سازی به جوانان دانش آموز امسال نیز همانند سال گذشته سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه به جوانان اختصاص یافت.

۱۳۹۵/۰۸/۱۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما