امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

حرکت کاروان پیاده سومین حرم اهل بیت (ع) در روز اربعین به سمت حرم احمدبن موسی (ع)

حرکت کاروان پیاده سومین حرم اهل بیت (ع) در روز اربعین به سمت حرم احمدبن موسی (ع)
رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه های خدمات رسان در شورای شهر گفت: کاروان پیاده سومین حرم اهل بیت (ع) در روز اربعین همراه و همدل با کاروان پیاده عاشقان ابا عبدالله (ع) در کربلا، به سوی حرم مطهر احمدبن موسی شاه چراغ (ع) حرکت می کند.
رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز خبر داد
حرکت کاروان پیاده سومین حرم اهل بیت (ع) در روز اربعین به سمت حرم احمدبن موسی

کاروان پیاده سومین حرم اهل بیت (ع) در روز اربعین همراه و همدل با کاروان پیاده عاشقان ابا عبدالله (ع) در کربلا، به سوی حرم مطهر احمدبن موسی شاه چراغ (ع) حرکت می کند.
رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه های خدمات رسان در شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه در آستانه ایام اربعین حسینی، حرکت مردمی و خودجوش پیاده از سراسر جهان تشیع به سمت حرم ابا عبدالله الحسین (ع) آغاز شده است،  مردم مؤمن و ولایت مدار شیراز نیز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) طی حرکتی نمادین همدل و همراه با عاشقان حسینی از مسیرهای مشخص شده در شیراز، به سمت حرم مطهر شاه چراغ (ع) حرکت می کنند.
محمدتقی تذروی در جلسه هماهنگی این مراسم که با حضور نمایندگان دستگاه های متولی همچون نیروی انتظامی، پلیس راهور، مؤسسه مردم فرهنگی مذهبی شهید رضازاده، اورژانس، آتش نشانی، حوزه فرهنگی شهرداری و... در شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد اظهار داشت: حرکت کاروان پیاده اربعین شیراز، از یک سو از خیابان لطفعلی خان زند، به سمت سه راه احمدی و خیابان 9 دی همچنین از سمت میدان شاهزاده قاسم به سمت حرم مطهر انجام می شود. که در این جلسه نحوه همکاری تمامی دستگاه ها در خصوص ایجاد و حفظ نظم، کنترل مسیر، تأمین ایمنی مسیر و حفظ امنیت زائران، تبیین خواهد شد.
وی این حرکت را برخاسته از خلوص نیت و ارادت شیعیان به سید و سالار شهیدان دانست و گفت: این جمع کثیر از شهروندان شیرازی نیز با قلب و روح خود در جمع  زائرین میلیونی آن حضرت در مسیر کربلا حضور خواهند داشت.
رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه ها در شورا با بیان این مطلب که طبق مصوبه شورای شهر طی سال جاری، شهرداری شیراز با احداث موکب احمدبن موسی (ع) در شلمچه، پذیرای خیل عظیم زائران خواهد بود، خاطرنشان ساخت:  فضاسازی محیطی با محوریت معرفی سومین حرم اهل بیت (ع) با متراژ بیش از 3 هزار مترمربع در محل موکب صورت گرفته است و در مسیر منتهی به موکب نیز، محل اسکان زائران می باشد. وی افزود: خودروهای خدمات‌رسان و ناوگان اتوبوسرانی شهرداری شیراز نیز مرز شلمچه مستقر خواهند بود.

۱۳۹۵/۰۸/۱۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما