امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

صدور پروانه ساختمانی در شیراز 41درصد کاهش یافته است

صدور پروانه ساختمانی در شیراز 41درصد کاهش یافته است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شیراز با اشاره به کاهش ۴۱ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در این کلان‌شهر گفت: این موضوع در کاهش درآمد شهرداری تاثیرگذار بوده و سبب کاهش آن در شش ماه نخست امسال شده است.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر:
صدور پروانه ساختمانی در شیراز 41درصد کاهش یافته است


اختصاصی- خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شیراز با اشاره به کاهش ۴۱ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در این کلان‌شهر گفت: این موضوع در کاهش درآمد شهرداری تاثیرگذار بوده و سبب کاهش آن در شش ماهه نخست امسال شده است.
زین‌العابدین عرب اظهار داشت:  در اجرای ماده 71 اختیارات شورا، شهرداری هر شش ماه باید عملکرد درآمد و هزینه را به شورا ارائه تا تایید و به مردم انعکاس و انتقال یابد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: براساس گزارشی که شهرداری عملکرد درآمد و هزینه خود را ارائه کرده متاسفانه 53 درصد بیشتر از بودجه‌ای که اعلام شده بود به دست نیاورده و کاهش درآمدی داشته است.
وی بیان کرد: در مورد هزینه نیز بیش از  43 درصد بیشتر شهرداری هزینه نکرده اما عدم تحقق بودجه در قالب 53 درصد یک معضلی است که باید در شش ماهه دوم امسال جبران شود.
عرب با بیان عدم تحویل و گرفتن پروانه ساختمانی با کاهش 41 درصدی  همراه بوده است گفت: با توجه به اینکه بیشترین درآمد شهرداری تنها از عوارض است به طور طبع با کاهش صدور پروانه‌ها از درآمد شهرداری نیز کم می‌شود.

۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما