امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

فارس ، آزمایشگاه دولت ها شده است

 فارس ، آزمایشگاه دولت ها شده است
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در مصاحبه با خبر نگار سبحان بااشاره به قرارداشتن درفصل بودجه بندی دولت گفت: متاسفانه فارس که همواره آزمایشگاهی برای دولت ها بوده و هست ، همچنان در اختصاص بودجه مظلوم است...
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز
فارس ، آزمایشگاه دولت ها شده است

اختصاصی -نجمه اشرفی: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در مصاحبه با خبر نگار سبحان بااشاره به قرارداشتن درفصل بودجه بندی دولت گفت: متاسفانه فارس که همواره آزمایشگاهی برای دولت ها بوده و هست ، همچنان در اختصاص بودجه مظلوم است . رضا محمدیان به تاثیر گذاری مطلوب 18 نماینده استان فارس در مجلس اشاره کرد و ابراز داشت : امیدواریم با تعامل مناسب بین نمایندگان مردم فارس و شیراز در مجلس و نمایندگان شورا شاهد اختصاص بودجه های مناسبی متناسب با وضعیت فارس و شیراز در قانون بودجه باشیم .محمدیان افزود شنیده ها حاکی از آن است که اعتباراتی که دولت در بودجه برای استان فارس در نظر گرفته نسبت به سال گذشته کاهش یافته است این در حالی است که با در نظر گرفتن پهناوری مساحتی و جمعیتی فارس باید سهم بیشتری از بودجه به این استان اختصاص یابد .
وی خاطر نشان کرد : دراستان های دیگر به دلیل انسجام مدیریتی استان ، بومی بودن مدیران و هماهنگی نمایندگان با مدیران استانی به رغم مشکلات دولت و نبود نقدینگی بودجه های بیشتری اختصاص یافته است. محمدیان گفت اگر 10درصد از بودجه اختصاص داده شده به دریاچه ارومیه به بختگان و سایر دریاچه های فارس اختصاص می یافت،مشکلات ناشی از خشکسالی در این استان کمرنگ تر می شد.این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه خیلی استانها اعتبارات خشکسالی خودرا دریافت کرده اند؛کفت:هنوز اعتبارات خشکسالی به فارس اختصاص داده نشده و اگر هم داده شده تنها اسمی است،در حالی که خشکسالی یکی از دلایل مهم در ایجاد و گسترش حاشیه نشینی و آسیب های ناشی از آن به شمار می رود و باعث بروز مشکل در بخش کشاورزی روستاها و شهرهای کوچک شده است. وی از نمایندگان استان و مدیرانی استانی خواست که با همدلی موضوع محرومیت زدایی استان را پی گیر ی کنند و مانند سایر استانها به دنبال تحقق اعتبارات خشکسالی استان باشند. رئیس کمیسیون عمران شورای شیراز در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد:عوارض تعیین و دریافت شده از فعالان اقتصادی در بخشهای مختلف در شیراز باید متناسب با جغرافیای محل کسب باشد.
محمدیان ابراز داشت : در تدوین بسته های تشویقی برای خروج مطب های پزشکی و ادارات از مراکز شهر باید شهرداری عوارض شغلی بیشتری برای افرادی که قصد دارند در مرکز شهر باشند در لایحه درآمدی خود تصویب کند . کسی که در مرکز کلان شهری نظیر شیراز به فعالیت اقتصادی  در هر حوزه ای مشغول است  نباید در پرداخت  عوارض مشابه فعالان در حاشیه شهر باشد. وی با تصریح اینکه یکی از دلایل ترافیک در مرکز شیراز وجود مطب ها و مراکز کلینیکی و پاراکلینیکی پزشکی ،فروشگاهها و مراکز  تجاری مختلف است، گفت : کسی که در مرکز شهر به فعالیت مشغول است قطعاً درآمد بیشتری نسبت به فعالان در سایر نقاط شهر و خصوصاً حاشیه های شهر کسب می کند لذا باید عوارض بیشتری هم پرداخت کند.محمدیان با تاکید بر اینکه تاثیر شرکتها ، مراکز تجاری ، فروشگاهها ، مراکز پزشکی و درمانی و ... باید بر مشکلاتی نظیر ترافیک در شهرها در عوارض تعیین و دریافت شده لحاظ شود ،از ورود شورا طی ماه ها ی اخیر به این موضوع و تلاش برای تشکیل کمیته ای مرتبط با آن خبر داد .
 این عضو شورا گفت : شورا به دنبال تدوین بسته های تشویقی برای خروج پزشکان از نقاط مرکزی شیراز است که امیدواریم با تعامل و همراهی مناسب پزشکان ،دانشگاه علوم پزشکی ،نظام پزشکی،شورا و شهرداری شاهد تدوین بسته ها و راهکارهای مناسب در این خصوص باشیم.وی افزود:جامعه شهری شیراز درموضوع ترافیک بیمار شده و پزشکان اگر به دنبال سلامتی جامعه هستندبایددرحل مشکل ترافیک کمک کنند.عضو شورای شهر شیراز همچنین موضوع 9 دی  و بزرگداشت آنرا بحثی فراجناحی دانست و تاکید کرد که 9 دی نماد مبارزه با فتنه گری، استکبار جهانی و در راس آن امریکا است و نباید هدف به این بزرگی در بحث های جناحی شهید بشود .

۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما