امروز: یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

برای معضل بیکاری فارس، چاره اندیشی جدی شود

برای معضل بیکاری فارس، چاره اندیشی جدی شود
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز  در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از 70 پروژه عمرانی- فرهنگی- خدماتی شهرداری شیراز که همزمان با دهه مبارک فجر برگزار شد،بیکاری و نبود اشتغال را بزرگ‌ترین چالش پیش روی استان فارس به‌ویژه شهر شیراز دانست و گفت: برای معضل بیکاری فارس باید چاره اندیشی جدی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی:
برای معضل بیکاری فارس، چاره اندیشی جدی شود


رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بیکاری و نبود اشتغال را بزرگ‌ترین چالش پیش روی استان فارس به‌ویژه شهر شیراز دانست و گفت: برای معضل بیکاری فارس باید چاره اندیشی جدی شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس غلام‌مهدی حقدل در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از 70 پروژه عمرانی- فرهنگی- خدماتی شهرداری شیراز که همزمان با دهه مبارک فجر برگزار شد، گفت: طی سال های گذشته کم لطفی های بسیاری به مردم غیور و با رشادت فارس روا شده است که مهم ترین آن، نیامدن صنایع بزرگ به این استان و به دنبال آن، افزایش موج بیکاری جوانان بوده است. وی در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهدای پودنک (سرداران - تخت جمشید) خاطرنشان ساخت: استفاده نادرست از آب و تولید محصولات کشاورزی، کاهش 400 متری عمق چاه‌های کشاورزی و خشک‌سالی از معضلات جدی  پیش روی این استان به‌ویژه شهر شیراز است که مهاجرت روستاییان به شهر و ایجاد مشکل حاشیه نشینی نیز از عواقب همین خشکسالی و بی توجهی به توان کشاورزی روستاییان است.
مهندس حقدل راه برون‌رفت از این معضل را تهیه  بسته‌های تشویقی برای ماندن مهاجران در روستاهایشان عنوان کرد که دولت باید با توجه به امکانات و اختیارات خود این بسته ها را تهیه و به آنها ارائه کند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به حجم اقدامات انجام شده طی 4 سال اخیر تصریح کرد: با تلاش 21 نفر از اعضای شورای شهر و نیز شهرداری شیراز میزان فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی و شهرسازی که در این شهر انجام ‌شده به‌اندازه کارهای عمرانی 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در شیراز است. حقدل افزود: علی رغم رکود اقتصادی و تحریم‌ها با تدابیر شورا و شهرداری، شیراز رتبه دوم درآمدی را در کشور به خود اختصاص داده است. وی ادامه داد: در استان فارس چهار دریاچه به دلیل کاهش بارندگی‌های چند سال اخیر خشک‌شده و اطلاع‌رسانی از این وضعیت به‌اندازه دریاچه ارومیه به آگاهی دولتمردان نرسیده که مشکل اقتصادی بسیاری را در این استان به وجود آورده است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به انتخابات پیش‌رو و این‌که عده‌ای درصدد تخریب این شورا هستند، افزود: برگزاری انتخابات باید در چارچوب قانون و مرجع رسیدگی به آن هیئت های چهارگانه است تا انتخاباتی آزاد و آرام در شهرها برگزار شود.
گفتنی است شهرداری شيراز برای اجرا و تكميل اين پروژه‌ها 170 ميليارد تومان هزينه كرده است.

۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما