امروز: پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

باید از ظرفیت مردم برای ترویج معروف در جامعه استفاده شود

باید از ظرفیت مردم برای ترویج معروف در جامعه استفاده شود
عضو شورای اسلامی شهر شیراز در «مراسم افتتاح دوره آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب» گفت: به دنبال گلایه مقام معظم رهبری از آزادی های بی ضابطه و ولنگاری فرهنگی و در شرایطی که نسبت به مقوله پوشش و حجاب، غفلت وجود دارد، کمیسیون فرهنگی شورای چهارم، تشکیل تشکیل کمیته ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را از ضرورت های فرهنگی و اجتماعی جامعه دانست
رییس کمیته ترویج عفاف و حجاب شورای اسلامی شهر شیراز:
باید از ظرفیت مردم برای ترویج معروف در جامعه استفاده شود


عضو شورای اسلامی شهر شیراز در «مراسم افتتاح دوره آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب» گفت: برای ترویج معروفات در جامعه باید از ظرفیت های خود مردم استفاده کرد. به گزارش روابط عمومی شورای شهر، مهندس زهرا یقطین اظهار داشت: به دنبال گلایه مقام معظم رهبری از آزادی های بی ضابطه و ولنگاری فرهنگی و در شرایطی که نسبت به مقوله پوشش و حجاب، غفلت وجود دارد، کمیسیون فرهنگی شورای چهارم، تشکیل تشکیل کمیته ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را از ضرورت های فرهنگی و اجتماعی جامعه دانست و با دعوت از علاقه مندان و فعالان عرصه های دینی و فرهنگی نسبت به راه اندازی آن اقدام کرد. کمیته ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را از ضرورت های فرهنگی و اجتماعی جامعه دانست. وی افزود: متاسفانه در حال حاضر مسؤولین و متولیان فرهنگی اهمیت موضوع بدحجابی را در سطح یک اختلاف سلیقه تقلیل داده و مقابله با بدپوششی را افراطی گری می دانند این در حالیست که بی عفتی و بی حجابی حاصل از تهاجم فرهنگی در جامعه تبعات منفی و چندگانه ای را به دنبال خواهد داشت . تنها زن عضو چهارمین شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که کمیسیون فرهنگی شورا با هدف استفاده از ظرفیت های مردمی کمیته ترویج عفاف و حجاب را راه اندازی کرد اظهار داشت: ما معتقدیم مشارکت مردم در امور، به ویژه مدیریت مسایل فرهنگی و دینی، آن هم در قالب های مختلف علمی، هنری، ورزشی و... قطعاً به نتایج مطلوبی خواهد رسید؛ چراکه در زمینه ارتباط با جوانان همواره باید منطبق با شرایط روز و با به کارگیری تمامی ظرفیت های نوین، پیش رفت.
یقطین ضمن اشاره به آغاز دوره های آموزش مربی و مبلغان دینی و فرهنگی خاطرنشان ساخت: هدف از اجرای این دوره بازآموزی معروفات با استفاده از ظرفیت افراد با ایمان، علاقه مند و با انگیزه است که انتظار می رود برگزاری نشست های تخصصی سه روزه منجر به ارائه پیشنهادات سازنده همچنین راهکارهای عملی جهت ترویج معروفات از طرق مختلف شود.
رییس کمیته ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با تأکید بر اینکه برای سیر جامعه به سمت عقلانیت و هدایت به صراط مستقیم، باید همه دست به دست هم دهیم، گفت: مؤسسه های فرهنگی- اسلامی بسیاری در زمینه امر به معروف و ترویج ارزش های دینی در سطح کشور فعال می باشند که در این دوره مؤسسه فرهنگی خیبر که تجربه های موفق و عملی در زمینه تربیت مربیان دینی داشته است، همچنین بخش فرهنگی آستان مقدس احمدی و محمدی، مؤسسه مدینه النبی و برخی مجموعه های دیگر با شورای اسلامی شهر شیراز و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز همکاری می کنند.


۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما