امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بهترین سیره ای که انسان را به سرمنزل مقصود می رساند، سیره فاطمی است

بهترین  سیره ای که انسان را به سرمنزل مقصود می رساند، سیره فاطمی است
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در «مراسم افتتاح دوره آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب» گفت: در راه ترویج معروفات به ویژه معروفات فرهنگی و دینی نباید هرگز نا امید شویم چراکه ما الگوهای دینی بسیاری داریم که سیره حضرت فاطمه زهرا (س) بهترین چراغ راه برای رسیدن به سرمنزل مقصود است.
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز:
بهترین  سیره ای که انسان را به سرمنزل مقصود می رساند، سیره فاطمی است


رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در «مراسم افتتاح دوره آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب» گفت: در راه ترویج معروفات به ویژه معروفات فرهنگی و دینی نباید هرگز نا امید شویم چراکه ما الگوهای دینی بسیاری داریم که حضرت فاطمه زهرا یکی از بهترین آنهاست که سبک و سیره ایشان بهترین چراغ راه برای رسیدن به سرمنزل مقصود است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز محمدرضا هاجری ضمن اشاره به بحران های اخلاقی که امروزه دنیای غرب با آنها مواجه است، اظهار داشت: امروز اگر می گوییم توسل به حضرت زهرا می تواند نسخه بی بدیلی برای بشریت باشد، به دور از هرگونه تعصب کورکورانه و با علم به واقعیت های دینی و اخلاقی و فرهنگی است.
وی افزود: علم، وراثت، محیط و خانواده را از عوامل تکوین شخصیت انسانی می داند در حالیکه علمای دینی ما و بر اساس سیره اهل بیت، تغذیه نیز از عوامل مهمی است که بر این روند تأثیر می گذارد و این همان چیزی است که در آموزه های ما تحت عنوان لقمه حلال و حرام عنوان شده است.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر امروز روانشناسان و دانشمندان غربی معتقدند مهم ترین عامل انسجام و دوام زندگی، آرامش دادن زن و مرد به یکدیگر می باشد، هزار و چهارصد سال پیش، حضرت امیرالمؤمنین و فاطمه زهرا با سبک زندگی مشترک خود این اصل را به صورت عملی به اثبات رسانده اند؛ این همان سیره فاطمی و علوی است که نیاز امروز بشریت است.
هاجری خاطرنشان ساخت: امروز بشر نیاز به نسخه ای کاربردی دارد که سیره اهل بیت و به ویژه حضرت فاطمه زهرا می تواند بهترین نسخه باشد. در این راستا انتظار می رود مربیان و مبلغان دینی و فرهنگی ما بتوانند اخلاق و ارزش های فاطمی و علوی و سیره اهل بیت را در جامعه گسترش دهند تا شاهد افزایش معروفات و کاهش منکرات باشیم.

۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما