امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

آیین نامه راه اندازی تاکسی اینترنتی شیراز به تصویب شورا رسید

آیین نامه راه اندازی تاکسی اینترنتی شیراز به تصویب شورا رسید
رییس کمیسیون حمل و نقل شورا گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر، در فاز اول اجرای طرح تاکسی اینترنتی تمامی خودروهای تاکسی پلاک دار سطح شهر می توانند برای ورود به چرخه تاکسی آنلاین ثبت نام کنند.
در دویست و چهاردهمین جلسه شورای شهر
آیین نامه راه اندازی تاکسی اینترنتی شیراز به تصویب رسید

 
شورای شهر شیراز در اولین جلسه علنی خود پس از انتخابات پنجمین دوره شوراها،  آیین نامه راه اندازی تاکسی آن لاین اینترنتی را تصویب کرد. رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در این خصوص گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر، در فاز اول اجرای این طرح تمامی خودروهای تاکسی  پلاک دار سطح شهر می توانند برای ورود به چرخه تاکسی آنلاین ثبت نام کنند. به گزارش روابط عمومی شورای، مهندس نقیب زاده با اعلام این مطلب که در طرح تاکسی آن لاین، جابه جایی مسافران با اعلام نیاز برای خودرو از طریق یک اپلیکیشن می باشد گفت: شهروندان با نصب اپلیکیشن بر روی گوش تلفن همراه خود می توانند مسیر مورد نظر خود را اعلام کنند که بر اساس آن نزدیک ترین خودرو به مبدأ تقاضا، اعلام حضور می کند. وی افزود:   نکته مهم طرح این است که مبدأ و مقصد به صورت آن لاین از طریق سیستم GPS نمایش داده می شود و مسافر همزمان مسیر حرکت و موقعیت خودرو را می بیند.
رییس کمیسیون حمل و نقل شورا با بیان این مطلب که در مرحله ابتدایی طرح تاکسی آن لاین توسط دو شرکت بخش خصوصی آغاز به کار می کند اظهار داشت: پس از گذشت یک سال از اجرای طرح شورا در مورد ورود خودروهای مسافربر شخصی به این چرخه اعلام نظر خواهد کرد. همچنین با توجه به برنامه ریزی شورا برای رعایت حقوق آژانس های تلفنی و جلوگیری از هرگونه تأثیر منفی بر کسب و کار رانندگان آنها، تنها تاکسی ها اجازه ورود به چرخه تاکسی آن لاین را دارند  که به تبع آن دسترسی شهروندان به تاکسی تسهیل و تسریع می شود.


۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما