امروز: دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای چهارم و پنجم برای ادامه مسیر خدمت همدل و همراه باشند

شورای چهارم و پنجم برای ادامه مسیر خدمت همدل و همراه باشند
به منظور آشنایی، تبادل نظر و هم اندیشی بیشتر در خصوص مسایل شهری، منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز با اعضای دور چهارم دیدار و در خصوص مسایل مهم حوزه مدیریت شهری گفتگو کردند.
منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز با اعضای دور چهارم دیدار کردند
شورای چهارم و پنجم برای ادامه مسیر خدمت همدل و همراه باشند

به منظور آشنایی، تبادل نظر و هم اندیشی بیشتر در خصوص مسایل شهری، منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز با اعضای دور چهارم دیدار کردند. رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار دوستانه ضمن تأکید بر لزوم همدلی اعضای دو دوره، مهم ترین شاخص شورای چهارم را انسجام درونی، همدلی با دستگاه های خدمات رسان و اجرایی شهر و ارتباط مناسب و شفاف با مجموعه شهرداری دانست. غلام مهدی حقدل با بیان این مطلب که شورای چهارم با آمادگی کامل تمامی اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار منتخبین دور آتی قرار خواهد داد، از اعضای شورای پنجم خواست برای آشنایی بیشتر با موضوعات جاری در روند بررسی مسایل شهری توسط کمیسیون ها و مصوبات صحن شورا، در جلسات این مجموعه شرکت کنند.
نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز ضمن اشاره به تصمیم مجلس برای کاهش تعداد اعضای شوراها، این تصمیم را مقدمه تضعیف نهاد شورا عنوان کرد و گفت: شورای چهارم تلاش کرد با تشکیل کمیسیون های تخصصی و نگاه کارشناسانه به موضوعات شهری، نقش و جایگاه شورا را آنگونه که شایسته است به اثبات برساند و انتظار می رود شورای پنجم نیز این رویکرد را ادامه دهد که در این راه، بی شک ما نیز تمام تجربه ی خود را در اختیار آنها قرار خواهیم داد. مهندس محمودرضا طالبان همچنین استقرار ساختمان شورای چهارم را در بافت تاریخی فرهنگی شیراز از سیاست های خوب مدیریت شهری دانست و از منتخبین دوره پنجم خواست با حفظ این سیاست، برنامه رونق بافت تاریخی فرهنگی و باززنده سازی هویت و ماهیت اصیل هسته اولیه شهر شیراز را ادامه دهند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، در این دیدار سید احمدرضا دستغیب رییس موقت شورای پنجم نیز با بیان این مطلب که انتخابات 29 اردی بهشت با حضور حداکثری مردم به پایان رسیده و اکنون تمامی رقابت ها به رفاقت تبدیل شده است اظهار داشت: فلسفه تشکیل شوراها خدمت رسانی بهتر و تسهیل در رسیدگی به امور مردم است از این رو راه شورای پنجم جدا از شوراهای پیشین نیست و اطمینان داریم نه تنها اعضای شورای چهارم بلکه اعضای دوره های قبل نیز علاوه بر تجربیات، پیشنهادات سازنده خود را نیز به ما ارائه خواهند داد تا روند خدمت رسانی به کلانشهر شیراز هرچه بهتر ادامه یابد. وی افزود: موفقیت ها و دستاوردهای شورا و شهرداری شیراز در دوره چهارم قابل انکار نیست خاطرنشان ساخت: با برنامه ریزی های انجام شده  و جلسات متعددی که منتخبین طی چند ماه اخیر برگزار کرده اند، امیدواریم در مدیریت شهری بتوانیم با انجام کارهای بزرگ و اصولی در ادامه مسیر خدمت شوراها، شهر شیراز را به جایگاه والایی که شایسته اش هست برسانیم. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، تقلیل کمیسیون های 9گانه شورای چهارم به 7 کمیسیون در دور پنجم، شناخت نیازهای شهر و شهروندان و پاسخگویی هرچه بهتر به انها در قالب طرح ها و مصوبات اصولی، استفاده از نظرات و پیشنهادهای اعضای شورای چهارم و پیش از آن، پاسخگویی و شفافیت در عملکرد و خدمت رسانی به دور از هرگونه نگاه سیاسی و... از مهم ترین مسایلی بود که اعضای شورای چهارم و منتخبین دور پنجم بر آنها تأکید کردند. این جلسات بصورت مستمر تا آغاز بکار رسمی شورای پنجم ادامه خواهد داشت.

۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما