امروز: دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

دغدغه شورای پنجم بحران آب و مسائل زیست محیطی است

دغدغه شورای پنجم بحران آب و مسائل زیست محیطی است

رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت:

دغدغه شورای پنجم بحران آب و مسائل زیست محیطی است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، طی بازدید اعضای کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورا از تاسیسات و پروژه های تصفیه خانه مناطق ترکان و سلطان آباد شیراز، دکتر علی ناصری رییس کمیسیون خدمات شهری،محیط زیست و سلامت بر رسیدگی و توجه به بحران آب و مسائل زیست محیطی تاکید کرد.

دکتر علی ناصری هدف از این بازدید را نظارت و تقویت تصفیه خانه های لوکال در راستای بهبود مسائل زیست محیطی و بحران آب عنوان کرد و افزود: اگر در خصوص بحران آب و محیط زیست به گونه ای علمی چاره اندیشی نکنیم و هماهنگی لازم بین سازمان های ذیربط را برقرار ننماییم ضایعات جبران ناپذیری را متحمل خواهیم شد.

این عضو شورا اظهار داشت: باید در راستای تقویت منابع آبی و حفظ محیط زیست، جلسات و کارگروه هایی با حضور مسئولین دستگاه های ذیربط و بویژه دانشگاهیان تشکیل گردد تا هرچه سریع تر بتوانیم چاره ای برای این معضل پیدا کنیم.

رییس کمیسیون خدمات شهری،محیط زیست و سلامت خاطر نشان کرد: با الگوگیری صحیح و علمی از کشورهای دیگر که دارای شرایط اقلیمی مشابه کشور ما هستند و در زمینه بحران آب و مسائل زیست محیطی نتایج مطلوبی به دست آورده اند، می توانیم آزمون و خطا را به حداقل رسانده و از زمان بهره بیشتری ببریم.

وی همچنین تصریح کرد: در صورتی که مشکلات فاز بعدی این تصفیه خانه ها در شورای اقتصاد حل گردد، سیستم فاضلاب یک میلیون نفر از دیگر شهروندان کلانشهر شیراز تامین خواهد شد که از پساب فاضلاب مذکور نیز می توان در جهت حفظ و توسعه فضای سبز شهری و کیفیت محیط زیست بهره برد و در پی آن و با توجه به بحران آب، از آب شرب مصرفی فقط در مصارف خانگی استفاده خواهد شد و صرف آبیاری فضای سبز نخواهد گردید.

لازم به توضیح است تصفیه خانه شماره یک منطقه هفت، فاضلاب مربوط به 450 هزار نفر از شهروندان را در بر می گیرد و تصفیه خانه شماره 2 که در سال 1389 شروع و در سال 1390 متوقف شد و مجددا از سال 1394 پیگیری های آن آغاز گردید، گنجایش فاضلاب مربوط به 600 هزار شهروند شیرازی را در بر خواهد داشت. همچنین بهره برداری اولیه از تصفیه خانه شماره 2 در سال جاری و بهره برداری نهایی در آذرماه سال 1397 صورت خواهد پذیرفت.

در این بازدید مهندس نظرپور مدیرعامل شرکت آبفای شیراز و مسعودی شهردار منطقه هفت نیز حضور داشتند و در خصوص نحوه عملکرد تصفیه خانه های مذکور توضیحاتی ارائه نمودند.

۱۳۹۶/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۸:۴۷

دیدگاه های شما