امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز: رویکرد شورای پنجم حرکت به سوی شهر انسان محور است.

بازدید نایب رییس و اعضای شورا از مدرسه نابینایان (شوریده شیرازی) در روز جهانی  نابینایان - عصای سفید

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز: رویکرد شورای پنجم، شهری انسان محور است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، به مناسبت روز جهانی نابینایان تنی چند از اعضای شورا روز گذشته در فضایی صمیمانه با مسئولین و دانش آموزان نابینا در مدرسه شبانه روزی استثنایی نابینایان شوریده شیرازی دیدار کردند.

نایب رییس شورا با ابراز خشنودی نسبت به این دیدار گفت: این روز را در خاطرات خوب فعالیت کاری خود ثبت خواهیم کرد و از اینکه در جمع این کودکان که معصومیت در تمام وجودشان موج می زند حاضریم بسیار خوشحالیم.

ابراهیم صبوری ضمن آزروی سلامتی برای معلمان دلسوز افزود: معلمی کار بسیار دشواری است به خصوص وقتی که مسئولیتمان در قبال کودکانی است که استثنایی و با شرایط خاص هستند.

وی ادامه داد: رویکرد شورای پنجم، به شهری انسان محور است. وقتی ما می گوییم "انسان محور" شامل همه انسان های سالم و معلول و نابینا، زن و مرد، پیر و جوان می باشد. این شهر باید برای " انسان " با هر شرایطی مناسب سازی شود. یعنی همه افراد بدون کمک دیگران بتوانند در این شهر به راحتی زندگی کنند.

این عضو شورا در پاسخ به درخواست یکی از حاضرین در خصوص توجه و رسیدگی به خیابان های اطراف این مدرسه و استاندارد سازی محل جهت تردد نابینایان اظهار داشت: ما مسئولیتمان بسیار سنگین است. نه تنها اطراف این مدرسه بلکه کل شهر را باید برای این قشر، مناسب سازی کنیم.

موضوع کمک به مدرسه و ایاب و ذهاب دانش آموزان موضوع دیگری بود که از سوی مدیر مدرسه بیان گردید و نایب رییس شورا نیز ضمن اعلام حمایت در این خصوص خاطرنشان کرد: این کودکان باید بتوانند با آرامش به تحصیل بپردازند و مدیران و مدرسان نیز بدون حواشی و دغدغه، خدمات آموزشی خود را ارائه نمایند و مسئولین نیز باید همت نموده تا حاشیه ها و دغدغه ها را کم نمایند.

صبوری بیان داشت: شاید در یک مقطع زمانی نتوانیم همه شهر را جهت نابینایان و معلولین مناسب سازی نماییم اما تلاش خواهیم کرد تا نقاط ویژه شهر را بدین منظور مهیا نماییم.

در ادامه این دیدار پاک فطرت عضو دیگر شورا نیز ضمن تشکر از مسئولین مدرسه و تایید سخنان نایب رییس شورا خواستار نزدیکتر شدن و تعامل هرچه بیشتر اعضا و مسئولین مدرسه شد.

در این دیدار امامی، حاجتی، دهقانی، اعضای شورا و هاشمی معاون مالی اداری ناحیه 4 آموزش و پروش شیراز ، سعادت اولین مدیر مدرسه بین المللی شوریده شیرازی و امیدی مدیر کنونی مدرسه نیز حضور داشتند.

در پایان، ضمن اجرای دکلمه توسط دو دانش آموز نابینا، اعضای شورا با همراهی مسئولین حاضر از کلاسها بازدید بعمل آوردند.

۱۳۹۶/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۸:۲۷

دیدگاه های شما