امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نواب قائدی: تسریع در روند اتمام پروژه های عمرانی ناقص در اولویت برنامه های شورای شهر است.

بازدید اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل از پروژه های عمرانی منطقه 4

بازدید اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک از پروژه های عمرانی منطقه 4 شهرداری شیراز

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در  ادامه بازدیدهای هفتگی کمیسیون از پروژه های عمرانی مناطق یازده گانه شهرداری گفت: ما از ابتدای شورای پنجم علاوه بر برگزاری جلسات مستمر کمیسیون بازدیدهایی را نیز بصورت فوق العاده در پروژه های عمرانی مناطق بعمل آوردیم.

وی هدف از این بازدیدها را نظارت بر اجرای اصولی و تسریع در روند اتمام پروژه هایی دانست که از اولویت بالاتری در مناطق برخوردارند و در این باره اظهار داشت: کارشناسان و مدیران منطقه 4 شهرداری باید براساس تشخیص کارشناسی و دیدی که از منطقه دارند در انجام پروژه ها اولویت بندی را لحاظ نمایند و ما نیز باید خودمان را با شرایط موجود تطبیق دهیم تا اگر از لحاظ بودجه کم و کاستی داشتیم بتوانیم پروژه هایی که بازدهی و اهمیت آن برای مردم منطقه بیشتر است را در اولویت قرار دهیم.

نواب قائدی ادامه داد: قطعاً تلاشمان بر این است که پروژه های ناقص را با توجه به بودجه ای که برای اتمامشان لحاظ شده است را به اتمام برسانیم تا شهروندان بتوانند از آنها استفاده نمایند و پس از آن سراغ پروژه های کلنگ زنی و جدید خواهیم رفت.

 

 

این عضو شورا منطقه 4 را دارای ویژگی خاص عنوان کرد و افزود:با توجه به اینکه یکی از ورودیهای شهر شیراز در این منطقه قرار دارد و در ذهن کسانی که قصد ورود و یا عبور از شهر شیراز را داشته باشند نمای کلی شهر را تداعی می کند از این رو این منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

رئیس کمیسیون عمران ،حمل ونقل و ترافیک از کلنگ زنی پروژه" 55متری مهدیه " در آینده ای نزدیک بعنوان یک پروژه مهم و کلیدی خبر داد و افزود: پروژه بسیار خوبی که در منطقه 4 و در تقاطع مهدیه –امیر کبیر در حال انجام است "پروژه 55 متری مهدیه" است که اکر بتوانیم در کوتاه تریم زمان ممکن کلنگ زنی آن را انجام دهیم خدمت بزرگی به شهر خواهیم کرد و با توجه به اینکه از آن مکان می توانیم ماشین های سنگین را به سمت کمربندی هدایت کنیم تا به شهر و رود  پیدا نکنند یکی از پروژه های بسیار مهم و کلیدی برای شهر شیراز از ورودی جنوب خواهد بود .

وی ضمن ارائه پیشنهاد شناسنامه دار کردن زون های مناطق اظهار داشت : شناسنامه دار کردن زونها علاوه بر اینکه میراثی برای شهرداران و مدیران آینده است تا در روند اجرای امور قرار بگیرند، وسیله ای برای مقایسه و توزیع علادلانه امکانات در شرایط فعلی است .

نواب قائدی در خصوص بازدیدهای قبلی کمیسیون از پروژه های عمرانی سایر مناطق نیز گفت: پروژه های عمرانی در سایر مناطق نیز بصورت کلی در حال انجام است و پروژه متوقف شده وجود ندارد فقط در بعضی موارد به دلیل تملکی که باید صورت پذیرد پروژه ها موقتاً متوقف شده است.

وی همچنین در خصوص پروژه زیر گذر گلستان افزود: این پروژه را که تقریباً هر هفته مورد بازدید قرار می دهیم در حال انجام است و اگر آن حداقل هایی را که در خصوص این پروژه مد نظر است مهیا گردد ، افتتاح خواهد شد.

قائدی در پاسخ به سؤالی در خصوص اتمام مهلت یک ماهه پروژه مذکور و ناتمام ماندن آن افزود : در آن مهلت یکماهه  کارهای زیادی برای پروژه انجام شده و ارزش این را دارد که پروژه ای دیرتر به اتمام برسد اما به بخوبی انجام شود و شهروندان و سرمایه های آنها آسیب نبیند.

وی در ادامه اظهار داشت :اگر قرار بود در آن زمان پروژه انجام شود مبلغ 200 تا 300 میلیون تومان هزینه روشنایی موقت پروژه بود که در مقایسه بامبلغ 500 میلیون تومان هزینه روشنایی دائم  این کار بصرفه نبود و خود مردم نیز راضی نیستند ما پروژه را بصورت موقت راه اندازی نمائیم و سرمایه های شهر از بین برود اما پیگیریم تا بزودی مشکلات حل گردد و این پروژه ها به اتمام برسد.

رئیس کمیسیون عمران ،حمل نقل شورا از خرید لوله جهت دفع آب های سطحی و اجرای همزمان پل شماره 1 و بخشی از چپ گرد صدرا خبر داد گفت: پروژه به خوبی در حال پیشرفت است و هفته آینده نیز به اتفاق رئیس و اعضای شورا بازدیدی دسته جمعی جهت سرعت بخشیدن به روند پیشرفت پروژه خواهیم داشت.

این عضو شورا در خصوص مشکل مالی پروژه ها نیز بیان داشت : رکود اقتصادی در همه کشور وجوددارد و فقط خاص شهرداری نیست.

وی افزود : با توجه به کاهش ساخت و سازها در شهرداری و پروژه های بزرگی که شروع شده این کمبود وجود دارد اما در صددیم  با استقرار شهردار جدید بتوانیم از طریق سرمایه گذاری بیشتر به این سمت برویم که پروژه ها رااز طریق سرمایه گذاری و BOT انجام دهیم تا بازدهی بیشتری داشته باشد./

۱۳۹۶/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۷:۵۸

دیدگاه های شما