امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

از جانبازی و ایثار در جبهه های نبرد تا ایستادن بر سکوی قهرمانی.

از جانبازی و ایثار در جبهه های نبرد تا ایستادن بر سکوی قهرمانی

از جانبازی و ایثار در جبهه های نبرد تا ایستادن بر سکوی قهرمانی

دکتر علی ناصری: به خودمان از وجود بانوی قهرمان و پرتلاش شهرمان می بالیم.

نواب قائدی: نام لیست اکثریت اعضای شورای پنجم «امید» بود اما این بار بانوی قهرمان کشورمان امید را در دل ما زنده کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز ،رؤسای کمیسیونهای «خدمات شهری ،محیط زیست و سلامت »و «عمران ،حمل  نقل و ترافیک » به همراه کارکنان شورا و شهرداری در منزل فاطمه حشمتی بانوی 81 ساله قهرمان و صاحب مدال طلا و نقره سال 96 در مسابقات دو 1500 متر و 5000 متر چین، حضور یافته و با وی دیدار کردند .

دکتر علی ناصری سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری ،محیط زیست و سلامت شورا در حاشیه این دیدار گفت: اثر گذار ترین افراد از هر قوم و ملتی ورزشکارانند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های این بانوی قهرمان افزود: حشتمی ها تاریخ و فرهنگ شهر شیرازند و ما از وجود مادر بزرگوار،  قهرمان و تلاش گری چون ایشان که امید را در دل ها زنده می کند  به خود می بالیم .

دکتر علی ناصری ضمن بیان این مطلب که اعضای شورا درنظر دارند مراسم تجلیل از بانوی قهرمان شهرمان را در آینده ای نزدیک برگزار کنند یادآور شد : ما، در شورا از ورزشکاران تمام قامت دفاع خواهیم کرد و آئین نامه ای نیزبه منظور حمایت از قهرمانان سطح جهانی را به تصویب رساندیم .

رئیس کمیسیون عمران ،حمل ونقل و ترافیک نیز با ابراز خرسندی ازاین دیدار گفت: نام لیست اکثریت نمایندگان مردم در دوره پنجم شورای شهر «امید» بوده ولی ما هم اکنون امید را از این مادر گرامی آموختیم و ایشان امید را در دل ها و جوانان زنده کردند و این بسیار ارزشمند است.

نواب قائدی ضمن بیان این مطلب که شورا برنامه هایی در جهت حمایت از فعالین عرصه ورزش و سلامت دارد افزود: این وظیفه ما شورائیان است تا این تلاش و امید واری را ارج نهیم .

این عضو شورا ادامه داد : به هر حال جای شکر دارد که  بانوی ارزشمند کشورمان سلامت هستند و این شور و نشاط و امیدواری که در وجود ایشان است امیدبخش بوده و باعث ایجاد انگیزه در همگان می شود.

فاطمه حشمتی که متولد سال 1315 آبادان و بازنشسته علوم پزشکی است ضمن ابراز رضایت از این دیدار ،در خصوص نحوه ورودش به عرصه فعالیت های ورزشی گفت: مدت 25 سال است که در شیراز ساکن هستم. از کودکی علاقه زیادی به پیاده روی و ورزش داشتم و از 6 سالگی کوهنوردی می کردم و با پدر و برادرم به ورزش می پرداختم. یک روز که طبق عادت در پارکی مشغول پیاده روی بودم با خانمی به نام « تنگستانی» آشنا شدم که ایشان مربی ورزش بود و مرا به کلاسهای ورزشی دعوت کرد. من نیز پذیرفتم و پس از دو هفته حضور در کلاس ها به مسابقات ورزشی زنجان دعوت شدم و با خانمی که بسیار از من جوانتر بود رقابت کردم و مقام دوم را کسب نمودم . پس از آن نیز در مسابقاتی دیگر که در نیشابور و شیراز و غیره برگزار شد صاحب مقام اول یا دوم می شدم.

وی با بیان این مطلب که ورزش باعث ایجاد امید، شور و نشاط و آرامش روحی و روانی وی شده است اظهار کرد:

به همه توصیه می کنم که ناامید نشوند و در هر سنی امید را در دل خود زنده نگه دارند و بدانند اگر بر هدفی تمرکز کنند و با قدرت در جهت آن تلاش کنند به آن خواهند رسید.

حشمتی درخصوص وضعیت سلامت جسمانی خود بیان داشت: از همان ابتدا به وضعیت غذا خوردن خود توجه و از خوردن نمک و شیرینی پرهیز  می کردم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تأمین هزینه های سفر ورزشی اش یادآور شد: تاکنون در بیشتر سفرهای ورزشی خود و همچنین سفر به چین هزینه را شخصاً پرداخت نمودم و کمکی به من نشده است.

این بانوی قهرمان که از جانبازان جنگ تحمیلی است و مدت 2 سال و 6 ماه در جبهه های نبرد حضور داشته در خصوص نحوه جانباز شدن خود بیان داشت: یکی از شب هایی که به سنگرهایمان رفته بودیم عراق بمباران وسیعی انجام داد و در اثر آن تعداد زیادی از همکاران من شهید شدند. من نیز دچار موج انفجار و اصابت ترکش به سرم شدم. پس از آن دیگر چیزی متوجه نشدم. ظاهراً دوستانم به سرعت من را با برانکارد منتقل کردند که به واسطه آن چهارماه خانه نشین شدم. بعد از آن بود که رفته رفته بهتر شدم و مجدداً مشغول به کار شدم.

لازم به توضیح است فاطمه حشمتی این بانوی جانباز 81 ساله تاکنون صاحب چندین مدال طلا و نقره مسابقات دو پیشکسوتان شده است که از آن جمله می توان به مدال طلای مسابقات دو مالزی 5 کیلومتر و مدال طلای مسابقات دو ماراتون 10 کیلومتر در دبی اشاره کرد.

همچنین در این دیدار صمیمانه، شمس مربی فاطمه حشمتی نیز حضور داشت  و ضمن ابراز گلایه از مسئولین مطالبی را بیان کرد.

۱۳۹۶/۰۸/۱۴ - ۱۱:۴۹:۵۶

دیدگاه های شما